Plaza de Toros

Gdzie się znajduje: Circunvalación Plaza de Toros, 04008 Almería, Hiszpania (zobacz na mapie).

 

Co warto wiedzieć?

Hiszpania ma kilka archetypów, jednym z nich są oczywiście walki byków. Będąc w Almeríi koniecznie wybierzcie się na Plaza de Toros.

Budowa areny rozpoczęła się w 1882 roku, a 6 lat później oficjalnie otwarto plac, który może pomieścić prawie 10 tysięcy widzów. Architektura nawiązuje do stylu klasycystycznego, cieszy oko widza łukami, ciekawymi balustradami, a nad wejściem głównym widnieje groźna głowa byka.

To co odróżnia almeryjski plac walk od innych w Hiszpanii, to obowiązkowe jedzenie przekąsek w przerwie między walką trzeciego a czwartego byka. Zasady są twarde. Należy się powstrzymać z jedzeniem aż do trzeciego toro! Najczęściej taki zestaw obejmuje coś na słono i coś na słodko. Schab, szynka, kiełbasa, sery, krem ptysiowy, cukierki, ciasta – te produkty zazwyczaj widnieją w dłoniach Hiszpanów.

 

Co zobaczyć na miejscu:

• Niedaleko znajduje się Museo Taurino, gdzie możecie poznać historię i kulturę hiszpańskiej corridy. Macie do dyspozycji gabloty z kostiumami toreadorów, projekcje audiowizualne z najważniejszymi informacjami oraz wystawy.

 

Kiedy zwiedzać:

• Główne walki odbywają się w ostatnim tygodniu sierpnia. Zbiegają się wraz z obchodami patronki AlmeríiVirgen del Mar. Lipiec, sierpień oraz wrzesień to idealny czas na zobaczenie emocjonującej części kultury Hiszpanii.

• Muzeum otwarte od wtorku do niedzieli 10:00–18:00.

 

Ceny:

• Należy wykupić wcześniej bilety na wybrany event.

• Zestaw przekąsek można kupić również na miejscu za cenę około 15 euro.

 

Dla kogo:

• Dla rodzin.

• Dla chcących poznać najbardziej hiszpańskie wydarzenie.

• Dla chętnych posmakowania hiszpańskich specjałów.

 

Dla kogo nie:

• Jeśli chcecie się wybrać na walki byków, musicie schować swoją wrażliwość do kieszeni i otworzyć się na gorące emocje.

 

Jak dojechać:

• Z centrum Almeríi to tylko do kilkunastu minut na piechotę wzdłuż Av. Federico García Lorca, kierunek północny. Na pierwszym rondzie należy skręcić w lewo w ulicę Calle Granada i kontynuować w kierunku północnym ulicą Av. de Vilches.

 

Inna opcja to:

• Linia autobusową L11

• Przystanek: Paseo de Reding – Plaza de Toros

 

Co zobaczyć w pobliżu:

 Cerro San Cristobal

 Puerta de Purchena

 Centro de Interpretación Patrimonial de Almería

 Catedral de Almería

 Aljibes Árabes

 La Alcazaba

 

Gdzie zaparkować:

• Możecie zostawić samochód na ulicy bądź na Parking Algae Tris Avenida Vilches.

 

Więcej informacji:

 http://plazadetoros.aytoroquetas.org/

 http://bit.ly/2fkynij – tu możecie śledzić wydarzenia, jakie będą się odbywały.

 http://bit.ly/2f2t35e – filmik trzymający w napięciu widza! Ach, te byki!

 http://bit.ly/2fkk39C – jak widzicie na Plaza de Toros odbywają się nie tylko walki, ale i różne pokazy.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.