Andaluzja

AndaluzjaWprowadzenie

Wprowadzenie

Spragnionych wrażeń, upałów, morza, wylegiwania się na plaży, amatorów długich romantycznych spacerów, czy wdzięcznych scenerii zarówno za dnia, jak i w nocy, zdecydowanie przekona ten region, a my ukazujemy jego najpiękniejsze zakątki. Tak naprawdę, to... Andaluzja przekona wszystkich, nie mówcie, że nie! Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nie chciałby się tam teraz znaleźć! Wszyscy jesteśmy (bądź będziemy) uwiedzeni przez Andaluzję i chętni, żeby pozostać tam na zawsze! Grzechem byłoby pominięcie flamenco, którego ojczyzną jest właśnie ten region. Tancerki tego zmysłowego tańca, noszące fantastycznie skrojone suknie, wyglądają niczym z balu - w rękach kastaniety, a w tle namiętna muzyka flamenco! Wszystko to okraszone ogromem chęci do życia, której wystarczyłoby na połowę Europy. Wieczna fiesta i sjesta, zresztą co za różnica? Przecież jedno można połączyć z drugim! A Andaluzyjczycy? Ci to dopiero potrafią się bawić! A co z informacji praktycznych?

A no to, że Andaluzja jest jednym z najpiękniejszych regionów Hiszpanii. Jest stolicą flamenco i tapas, ponadto właśnie tutaj możecie skosztować najlepszych oliwek w kraju. Andaluzja, pomimo bycia drugą co do wielkości wspólnotą autonomiczną w Hiszpanii, jest spośród nich najbardziej zaludniona i najchętniej odwiedzana przez turystów. Ponadto znajduje się tutaj najwyższy łańcuch półwyspu Iberyjskiego, Sierra Nevada. Jednak Andaluzja to przede wszystkim piękne plaże, wyjątkowe miasteczka z wąskimi uliczkami i barami z tradycyjną kuchnią hiszpańską. Przez większość czasu w Andaluzji możemy cieszyć się ładną pogodą i wysokimi temperaturami. Zima jest tutaj cieplejsza niż w innych regionach Hiszpanii. Warto wiedzieć, że zdarzają się pory deszczowe, które przypadają najczęściej na styczeń i luty. Turyści najczęściej wybierają lato i wiosnę na odkrywanie Andaluzji.

Chcecie przełamać wasze bariery językowe? Ze znajomośćią języka hiszpańskiego, wycieczka będzie zdecydowanie przyjemniejsza. Możemy wam zaproponować świetny kurs językowy od jednego z naszych partnerów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą tutaj.

 


Mówi się, że każdy moment jest dobry na podróżowanie. Jeżeli jednak chcecie wiedzieć, kiedy będzie najlepiej wyruszyć w Waszą wymarzoną podróż, zerknijcie do rozdziału „Kiedy jechać?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-01 11:43:15
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)