CAC - Centrum Sztuki Współczesnej

Gdzie się znajduje: Calle Alemania, Málaga

 

Tematycznie: sztuka wizualna od końca XX wieku do chwili obecnej

 

Co warto wiedzieć:

Centrum Sztuki Współczesnej powstało z inicjatywy Urzędu Miasta Malaga, w celu rozpowszechniania sztuki XX i XXI wieku. Budynek Centrum zlokalizowany w zabytkowym budynku na dawnym Rynku Hurtowników (Mercado de Mayoristas) ma 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Ok. 2400 metrów kwadratowych jest przeznaczonych na ekspozycje, dzięki czemu stanowi jedno z największych hiszpańskich centrów poświęconych sztuce współczesnej. Centrum zostało oficjalnie zainaugrowane 17 lutego 2003 roku i otwarte dla zwiedzających 23 kwietnia 2003 roku.

Powierzchnia Centrum podzielona jest na pięć części: trzy z nich poświęcone są wystawom tymczasowym, jedna – wystawie stałej, zaś ostatnia przeznaczona jest dla różnego typu projektów (np. wystawy prac stworzonych w ramach warsztatów). Na powierzchni przeznaczonej na wystawy, odwiedzający Centrum Sztuki Współczesnej mogą odnaleźć najnowsze dzieła sztuki, w tym rzeźby, obrazy, instalacje, fotografie, rysunki i projekty. Jednocześnie znajdują się tu dzieła, które ustanawiały standardy w kreacji artystycznej ostatnich dziesięcioleci.

Stała wystawa dysponuje ponad 400 dziełami sztuki. Znajduje się tam wiele dzieł, które powstały stosunkowo niedawno i ze względu na ich cechy charakterystyczne, ciężko przyporządkować je do konkretnego nurtu. W latach swojej działalności Centrum Sztuki Współczesnej stworzyło ponad 130 ekspozycji indywidualnych i około tuzina ekspozycji zbiorowych dzieł największych światowych artystów sztuki współczesnej oraz licznych artystów hiszpańskich.

Oprócz wycieczek z przewodnikiem oraz licznych konferencji, Centrum przez cały rok oferuje szeroki wachlarz warsztatów dla dzieci i uczniów. Organizowane są także kursy dla profesorów i studentów Akademii Sztuk Pięknych, prowadzone przez artystów i specjalistów, mające na celu pogłębienie wiedzy na temat nurtów artystycznych XX i XXI wieku.

 

Kiedy zwiedzać:
• Zimą (8.09-19.06) od wtorku do soboty 10:00 – 20:00
• Latem (20.06-7.09) od wtorku do niedzieli 10:00 – 14:00 i 17:00 – 21:00
• Zamknięte 25 grudnia i 1 stycznia
• Zwiedzający są proszeni o opuszczenie budynku 15 min przed zamknięciem

 

Ceny:
• wejście jest bezpłatne

 

Dla kogo:
• dla dużych i małych
• dla uczniów i studentów
• dla pasjonatów sztuki współczesnej
• dla niepełnosprawnych

 

Dla kogo nie:
• dla osób, które nie lubią sztuki współczesnej

 

Co zobaczyć w pobliżu:
• Katedra Wcielenia
Parque de Málaga
Muzeum Picassa

 

Jak dojechać:

Do Centrum Sztuki Współczesnej można dojść pieszo, zwiedzając centrum miasta. Znajduje się 15 min drogi od dworca autobusowego oraz ok. 100 metrów od dworca kolejowego.

 

Gdzie zaparkować:

Najbliższy parking znajduje się na Plaza de la Marina i jest oddalony o ok. 700 m od Centrum Sztuki Współczesnej.

 

Więcej informacji:
Telefon: +34 952 12 00 55
Oficjalna strona Centrum: http://cacmalaga.eu/

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość,  udostępnijcie go na fejsie i  polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.