Hiszpania

HiszpaniaKiedy jechać?

Klimat

Hiszpania znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Jednak na terenie samego państwa wyróżniamy dwa klimaty – suchy i wilgotny – wydzielone przez pasmo gór w środkowej części państwa. Klimat wilgotny obejmuje Baskonię, Kantabrię, Asturię, Galicję oraz część od granicy z Francją do Walencji. Klimat na tym obszarze charakteryzuje się niewielkimi amplitudami temperatury, łagodnymi zimami, chłodnymi latami, częstymi opadami deszczu ze stosunkowo zmniejszoną ich ilością latem. Natomiast w części północno-wschodniej występują ciepłe lata i znacznie mniejsze opady. W pozostałej części kraju występuje klimat suchy. Wyróżnia się mroźnymi zimami, nieznaczącymi opadami. Lata są bardzo upalne, temperatura sięga ponad 35˚C. 

Kiedy pojechać?

Latem najlepiej zaplanujcie podróż na wybrzeże Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego. Pogoda w letnich miesiącach sprzyja relaksowi na plaży, złocistej opaleniznie i błogim kąpielom w turkusowym morzu. Wiosną i jesienią polecam zaplanować Kulturalnie-poznawczy turyzm. Odwiedźcie Teatro-Museu Dalí, które znajduje się w mieście Figueres w północnej Katalonii, gdzie urodził się i umarł Salvador Dali. W tym muzeum znajdziecie dzieła Dalego. Rownież polecam odwiedzić Muzeum Prado w Madrycie. To najczęściej odwiedzane w Hiszpanii muzeum sztuki. Jednak jeśli jesteście wielbicielami szusowania na stokach, lubicie lepić bałwany, to prawdziwą gratką będzie zima w Pirenejach.

Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny do przyjazdu do Hiszpanii? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Alicante, Bilbao, Granada, Barcelona, Malaga, Sewilla, Toledo, Santiago de Compostela to klimat śródziemnomorski. Dobry czas na podróż do tych miast to cały rok. Temperatura latem wynosi powyżej 30˚C, a zimą 6-16˚C. Wrzesień i październik to najwilgotniejsze miesiące w roku. Najwięcej turystów przyjeżdża tu od czerwca do września. Jednak jeśli chcecie uniknąć tłumów, przyjedźcie wiosną, jest wtedy równie ciepło, co porą letnią.

Najlepszy czas na pobyt w Madrycie to marzec-czerwiec i wrzesień-październik. W lipcu i sierpniu temperatury osiągają ekstremalny poziom ponad 35˚C.

 

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Hiszpanii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 16:32:38
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

 • Barcelona - plan wycieczki
  Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jedny...
  WIĘCEJ>>
 • Hiszpania
  WIĘCEJ>>
 • Barcelona
  Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieśc...
  WIĘCEJ>>