Hiszpania

HiszpaniaKiedy jechać?

Klimat

Hiszpania znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Jednak na terenie samego państwa wyróżniamy dwa klimaty – suchy i wilgotny – wydzielone przez pasmo gór w środkowej części państwa. Klimat wilgotny obejmuje Baskonię, Kantabrię, Asturię, Galicję oraz część od granicy z Francją do Walencji. Klimat na tym obszarze charakteryzuje się niewielkimi amplitudami temperatury, łagodnymi zimami, chłodnymi latami, częstymi opadami deszczu ze stosunkowo zmniejszoną ich ilością latem. Natomiast w części północno-wschodniej występują ciepłe lata i znacznie mniejsze opady. W pozostałej części kraju występuje klimat suchy. Wyróżnia się mroźnymi zimami, nieznaczącymi opadami. Lata są bardzo upalne, temperatura sięga ponad 35˚C. 

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Latem najlepiej zaplanujcie podróż na wybrzeże Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego. Pogoda w letnich miesiącach sprzyja relaksowi na plaży, złocistej opaleniznie i błogim kąpielom w turkusowym morzu. Wiosną i jesienią polecam zaplanować Kulturalnie-poznawczy turyzm. Odwiedźcie Teatro-Museu Dalí, które znajduje się w mieście Figueres w północnej Katalonii, gdzie urodził się i umarł Salvador Dali. W tym muzeum znajdziecie dzieła Dalego. Rownież polecam odwiedzić Muzeum Prado w Madrycie. To najczęściej odwiedzane w Hiszpanii muzeum sztuki. Jednak jeśli jesteście wielbicielami szusowania na stokach, lubicie lepić bałwany, to prawdziwą gratką będzie zima w Pirenejach.

Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny do przyjazdu do Hiszpanii? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Alicante, Bilbao, Granada, Barcelona, Malaga, Sewilla, Toledo, Santiago de Compostela to klimat śródziemnomorski. Dobry czas na podróż do tych miast to cały rok. Temperatura latem wynosi powyżej 30˚C, a zimą 6-16˚C. Wrzesień i październik to najwilgotniejsze miesiące w roku. Najwięcej turystów przyjeżdża tu od czerwca do września. Jednak jeśli chcecie uniknąć tłumów, przyjedźcie wiosną, jest wtedy równie ciepło, co porą letnią.

Najlepszy czas na pobyt w Madrycie to marzec-czerwiec i wrzesień-październik. W lipcu i sierpniu temperatury osiągają ekstremalny poziom ponad 35˚C.

 

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Hiszpanii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Hiszpanii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-06-05 17:38:09
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.

 • Barcelona - plan wycieczki
  Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jedny...
  WIĘCEJ>>
 • Hiszpania
  WIĘCEJ>>
 • Barcelona
  Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieśc...
  WIĘCEJ>>