Hiszpania

HiszpaniaPraca i studia

Praca

Od 2006 r. możliwa jest dla Polaków praca w Hiszpanii bez dodatkowego zezwolenia na jej podjęcie. Potrzebny będzie jednak N.I.E (Numero de Identification de Estranjero), który wymagany jest w momencie składania podania o legalną pracę. Warto wiedzieć, że wymogiem wielu ofert jest przynajmniej podstawowa znajomość języka hiszpańskiego, a z pewnością ułatwi ona funkcjonowanie przez dłuższy czas w tym kraju.

Wolontariat

Wiele organizacji zarówno społecznych, jak i studenckich oferuje wyjazd na wolontariat w Hiszpanii – w zależności od rodzaju obowiązków i regionu docelowego często różnią się okresem trwania, finansowaniem pobytu i transportu z Polski. Najlepiej szczegółowych informacji szukać u źródła i przygotować się na wymóg znajomości języka hiszpańskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym.

Studia

 Studia w Hiszpanii mogą być bardzo rozwijające, szczególnie dla osób zainteresowanych kierunkami językowymi i biznesowymi. Warto też poświęcić choć jeden semestr na pobyt w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+.

Jeśli macie zamiar spędzić trochę czasu w Hiszpanii, warto wykupić ubezpieczenie. Dobrą ofertę znajdziecie tutaj

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Hiszpanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-04-06 15:57:01
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

 • Barcelona - plan wycieczki
  Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jedny...
  WIĘCEJ>>
 • Hiszpania
  WIĘCEJ>>
 • Barcelona
  Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieśc...
  WIĘCEJ>>