Hiszpania

HiszpaniaDojazd

Loty

Najszybsza, najtańsza, najbardziej wygodna. Taka właśnie jest podróż samolotem do Hiszpanii. Z polskich lotnisk jest wiele połączeń do największych miast najczęściej wybieranych przez turystów: Madryt, Barcelona, Alicante, Malaga. Bezpośredni czas lotu wynosi ok. 3h 40 min, a cena takowego przelotu plasuje się w przedziale od 670 do 890 zł. Uwzględniając zniżki i okazje last minute, koszt może zmniejszyć się nawet o 500 złotych. Hiszpania obsługuje dwa główne lotniska El Prat pod Barceloną i Barajas w Madrycie. Bezpośrednio do Hiszpanii wylecisz z najważniejszych i największych miast Polski.

Najlepsze ceny na połączenia lotnicze znajdziecie korzystając z naszej wyszukiwarki tanich lotów – sprawdźcie! Szukanie lotów to nie dla Was? Dajcie nam szansę zrobimy to za Was – za darmo! Koniec z horrendalnie wysokimi cenami biletów lotniczych. Przekonajcie się sami, kontaktując się z nami mailowo lub przez nasz Fanpage na Facebooku. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Pociąg

Z Polski nie istnieje bezpośrednie połączenie pociągiem do Hiszpanii. Najkrótszy wariant obejmuje podróż z dwiema przesiadkami w Brukseli i Paryżu lub w Wielkiej Brytanii i Francji. Cała podróż trwa ok. 40 godzin, a koszt biletu plasuje się powyżej 600 złotych.

Samochód

Jeśli zdecydujecie się na podróż samochodem, musicie wiedzieć, że przejechanie ok. 3000 km zajmie Wam co najmniej dobę, nie licząc przerw, które koniecznie musicie zrobić podczas jazdy. Najszybsza trasa z Polski do Barcelony prowadzi przez Czechy, Niemcy i Francję. Wyjeżdżając z Polski musicie jechać w kierunku Berlina. W czasie drogi musicie być przygotowani na wiele opłat oraz zapoznać się z zasadami ruchu w poszczególnych krajach. We Francji opłata na autostradach zależy od przejechanej odległości, w przybliżeniu może kosztować Cię ok. 70 €. We Francji, odmiennie niż w Polsce, jazda z włączonymi światłami obowiązkowa jest jedynie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Maksymalna prędkość na drogach ekspresowych wynosi 110 km/h. Za litr benzyny zapłacicie 1,44 €. W Czechach koniecznie musicie wykupić winietę: 10-dniowa kosztuje 310 CZK, 2-miesięczna – 440 CZK, roczna – 1500 CZK. Cena paliwa to ok. 2,91 €. W Niemczech winieta 10-dniowa kosztuje od 5 do 15 €, dwumiesięczna – 16-30 €, roczna – 130 €. Maksymalna dopuszczana prędkość na niemieckich drogach to 130 km/h. Cena paliwa wynosi ok. 1,49 € za litr. Jedynymi dokumentami, których będziecie potrzebować na zagranicznych drogach, to prawo jazdy z ubezpieczeniem pojazdu, dowód osobisty lub paszport. Drogi w zachodniej Europie są w bardzo dobrym stanie, ale i tak warto zachować na nich ostrożność.

Podczas podróży można zatrzymać się choć na chwilę w Berlinie, by zobaczyć symbol pokoju i wolności Niemiec Bramę Brandenburską, Gmach Parlamentu Rzeszy Berlińskiej znany jako Reichstag, obecną siedzibę Bundestagu, przespacerować się murem berlińskim, a także wstąpić na filiżankę kawy do jednej z restauracji na Placu Poczdamskim. We Francji w Beaune warto zobaczyć Kolegiatę Notre-Dame de Beaune, na wzgórzu Fourviere w Lyonie znajduje się Muzeum Fourviere i park archeologiczny Fourviere. W mieście warto zobaczyć również 400-letnią Katedrę Jana Chrzciciela oraz zrelaksować się przy fontannie na placu Terreaux. Jeśli jesteście miłośnikami sztuki, koniecznie wstąpcie do Małego Luwru. Będąc w Avignion zdecydowanie należy zobaczyć słynny most nad Rodanem wraz z pałacem papieskim.

 


Wiecie, że chcecie jechać, ale nie wiecie, co jest potrzebne, aby Was wpuścili? Dowiedzcie się tego, czytając rozdział „Polityka wyjazdowa”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 16:32:38
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

 • Barcelona - plan wycieczki
  Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jedny...
  WIĘCEJ>>
 • Hiszpania
  WIĘCEJ>>
 • Barcelona
  Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieśc...
  WIĘCEJ>>