Camp Nou

Camp Nou

Co to jest:

Camp Nou to największy stadion piłkarski w Europie oraz jeden z większych na świecie. Z tego względu nazywany jest Świątynią Futbolu. Stadion został zbudowany w 1957 roku. Początkowo stadion mógł pomieścić tylko 90 tysięcy osób, więc w 1978 roku rozbudowano obiekt, co już wtedy czyniło Camp Nou jednym z większym stadionów. Kolejna modernizacja miała miejsce w 1982 roku specjalnie na Mistrzostwa Świata.

Warto wiedzieć, że pierwszy mecz w historii stadionu odbył się przeciwko reprezentacji w Warszawie 24 września 1957 roku.

 

 Co zobaczysz i przeżyjesz:

Mimo, że Barcelona kryje wiele pięknych zabytków, miejsc, których nie można ominąć, to duma Katalonii jest tylko jedna – FC Barcelona. Z tego względu warto poświęcić swój cenny czas na zwiedzanie legendarnego Camp Nou. Ceny biletów nie należą do najniższych, ale takie przeżycia są warte swojej ceny. Wycieczka na stadion FC Barcelony to nie tylko wejście na trybuny, ale także możliwość zwiedzania klubowego muzeum, szatni, stanowiska komentatorskiego, pokoju konferencyjnego, a także klubowego sklepu z pamiątkami.

W muzeum mamy szansę poznać historię klubu, zobaczyć stroje piłkarzy, zdjęcia gwiazd, trofea dokumentujące pierwsze sukcesy drużyny. W gablotach mieszczą się puchary wraz z informacją, kiedy zostały zdobyte. Następnie wędrujemy na trybuny, które są w stanie pomieścić nawet 98, 800 tysięcy widzów. Później ujrzymy salę konferencyjną, szatnie oraz murawę. Najlepszym przeżyciem na tej wycieczce jest droga z szatni na murawę, ponieważ towarzyszą nam odgłosy, które narastają z każdym krokiem. Ten dźwięk to odgłosy kibiców. Stojąc na murawie wsłuchując się w okrzyki prawie 100 tysięcy kibiców, możemy poczuć się jak gwiazda piłki nożnej. Później czeka nas wejście na trybuny, które z góry przerażają swoim ogromem. Na samej górze ujrzymy miejsce dla dziennikarzy.

 

 Gdzie się znajduje:

C. Aristides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Katalonia, Hiszpania (mapa)

 

 Kiedy zwiedzać:

1 i 6 stycznia, 25 grudnia – Camp Nou jest zamknięte;

1 stycznia – 24 marca i 28 października - 30 grudnia: poniedziałek – sobota 10:00-18:30, niedziela i święta 10:00-14:30;

7 kwietnia – 23 czerwca, 16 września – 27 października, 23 grudnia – 30 grudnia: poniedziałek – sobota 9:30-17:00, niedziela i święta 9:30-14:30;

25 marca – 6 kwietnia, 24 czerwca – 15 września: codziennie 9:00-19:30.

 Podczas Ligi Mistrzów stadion możemy zwiedzać od 10:00 do 15:00. Niestety w tym czasie nie wejdziemy do szatni, sali konferencyjnej, tunelu na boisko, na samo boisko, stanowisko dziennikarzy i drugie piętro muzeum. Z tego wynika, że do zwiedzania zostanie nam niewiele – trybuny, pierwsze piętro muzeum i murawa.

 

 Ceny:

Bilet wstępu do muzeum kosztuje 23 euro. Dzieci od 6 d 13 lat płacą 18 euro, a seniorzy (powyżej 70 roku życia) 18 euro. Z kolei dzieci do 5 lat wchodzą za darmo. Bilety możemy kupić przez internet, dzięki czemu unikniemy stania w kolejkach.

 

 Dla kogo:

• Dla miłośników piłki nożnej,

• Dla prawdziwych fanów FC Barcelona,

• Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych,

• Dla osób chcących poczuć emocje związane z footballem,

• Dla osób zainteresowanych historią piłki nożnej.

 

 Dla kogo nie:

• Dla osób, których piłka nożna nie interesuje,

• Dla osób, które mają mało czasu na zwiedzanie Barcelony

 

 Atrakcje w pobliżu:

Poblé Espanyol de Barcelona (skansen),

Les Corts

 

 Na co uważać:

Cóż, na stadionie Camp Nou nie czyhają na nas żadne niebezpieczeństwa. Jednie co, to musimy pilnować, aby nie spóźnić się na wycieczkę, która przeniesie nas w świat football'u :)

 

 Co ze sobą wziąć:

• Wygodne buty

• Aparat fotograficzny

 

 Jak dojechać:

Na Camp Nou dojedziemy linią metra numer 3, gdzie musimy wysiąść na stacji Palau Reial lub Les Corts. Możemy również wybrać linię metra numer 5 i wysiąść na stacji Collblanc lub Badal.

 

 Gdzie zaparkować:

Możliwy jest darmowy parking dla zwiedzających na terenie Camp Nou. Maksymalnie przez 4 godziny możemy korzystać z postoju.

 

 Pogoda:

Maj – sierpień – od 21-29 stopni C.

Wrzesień – październik – 15-26 stopni C

Listopad – grudzień – 9-17 stopni C

Styczeń – luty – 5-14 stopni C

Marzec – kwiecień – 8-18 stopni C

 

 Więcej informacji:

Oficjalna strona stadionu Camp Nou https://www.fcbarcelona.com/tour/buy-tickets

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 21:09:10
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>