Barri Gotic

Co to jest:

Dzielnica Gotycka to średniowieczna dzielnica w Barcelonie. Rozciąga się od wybrzeża przez Plac Kataloński. Barri Gotic to miejsce ekskluzywnych knajpek, restauracji, klimatycznych uliczek oraz kościołów z piękną, średniowieczną zabudową.

Warto udać się w te strony, ponieważ tutaj zachowało się najwięcej budynków z czasów rzymskiego osadnictwa. Mówi się, że dzielnica gotycka to takie małe miasteczko romańskie. To właśnie tutaj możemy podziwiać połączenie architektury średniowiecznej i nowoczesnej. Większość budynków pochodzi XIV i XV wieku, kiedy Barcelona była jeszcze symbolem bogactwa. Ta niezwykła dzielnica położona jest przy słynnej ulicy La Rambla.

 

Co zobaczysz i przeżyjesz:

Sercem tejże dzielnicy jest Plac Słońca, gdzie mieści się Katedra La Seu św. Eulalii. Warto skorzystać z tarasu widokowego na szczycie. W samym centrum króluje Plac św. Jakuba z przepięknym ratuszem i Siedzibą Rady Królewskiej. Jednak największy urok ma zgubienie się wśród wąskich uliczek. Ponadto warto zwiedzić takie miejsca jak: Muzeum Frederica Maresa, Plac Reial, Teatr Liceu – jest to jeden z najznakomitszych teatrów w Europie, gdzie często występują wielkie gwiazdy muzyki.

 

Gdzie się znajduje:

Barri Gotic, Barcelona, Katalonia, Hiszpania (mapa)

 

Kiedy zwiedzać :

Najlepiej Dzielnicę Gotycką odwiedzić na wiosnę i na lato. Wiosną jeszcze nie doświadczymy aż takich upałów i unikniemy dużej ilości turystów. Z kolei w lato doświadczymy tłoku na ulicach, ale o tej porze możemy liczyć na liczne wydarzenia kulturalne. Na ulicę wychodzą grajkowie uliczni, mimowie, aktorzy, często również muzycy prezentujący swoją sztukę. W porze letniej życie nocne tętni przez cały czas.

 

Ceny:

Niestety ceny w Dzielnicy Gotyckiej nie należą do najniższych. Za gałkę lodów zapłacimy nawet 2 euro. Idąc na obiad musimy się liczyć z kosztem 12-18 euro. Za wodę w sklepie zapłacimy 2-3 euro, a za sangrię w barze około 3-4 euro.

 

Dla kogo:

• Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych,

• Dla zakochanych,

• Dla miłośników spacerów,

• Dla fanów architektury,

• Dla fanów średniowiecza,

• Dla osób chcących zobaczyć najważniejsze miejsca w Barcelonie.

 

Dla kogo nie:

• Dla osób nielubiących tłumów,

• Dla osób nielubiących spacerować.

 

Atrakcje w pobliżu:

La Rambla,

Port Vell,

• Pomnik Krzysztofa Kolumba,

• Targ de la Boquería,

Park Gaudiego.

 

Na co uważać:

Koniecznie zwróćcie uwagę na kieszonkowców, których jest sporo w tej okolicy. W szczególności w sezonie można paść ofiarą kradzieży. Cenne rzeczy – aparat, pieniądze, telefon najlepiej nosić z przodu. Uważajcie także na hazardzistów, którzy nagminnie proponują gry hazardowe.

 

Co ze sobą wziąć:

• Wygodne buty,

• Aparat fotograficzny,

• Nakrycie głowy chroniące przed słońcem.

 

Jak dojechać:

Najlepiej jest dojechać linią metra 2 i 3 i wysiąść na stacji Catalunya. Następnie trzeba iść prosto ulicą La Rambla w kierunku Pomnika Kolumba, a następnie skręcić w lewo. Kilka kroków dalej znajduje się Dzielnica Gotycka.

 

Gdzie zaparkować:

W centrum Barcelony zaparkowanie samochodu graniczy z cudem, a do tego ceny nie zachęcają. Godzina postoju kosztuje 1-3 euro w zależności od parkingu. Z tego względu najlepiej jest zostawić samochód przed hotelem i skorzystać z metra. 

Jeżeli bardzo zależy Wam na parkingu w centrum to polecam wyszukiwarkę parkingów http://w152.bcn.cat/PlanolBCN/

 

Pogoda:

Maj – sierpień – od 21-29 stopni C.

Wrzesień – październik – 15-26 stopni C

Listopad – grudzień – 9-17 stopni C

Styczeń – luty – 5-14 stopni C

Marzec – kwiecień – 8-18 stopni C

 

Więcej informacji:

Najbardziej polecana restauracja w Dzielnicy Gotyckiej http://bit.do/cjJgu

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 14:02:51
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>