Muzeum Picassa

Gdzie się znajduje:

Carrer Montcada, 15-23, 08003 Barcelona, Katalonia, Hiszpania (mapa)

 

 Tematycznie:

W muzeum znajdziemy eksponaty, dzieła sztuki stworzone przez wybitnego artystę – Pabla Picassa.

 

 Co warto wiedzieć:

Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych muzeów w Barcelonie. W muzeum podziwiać możemy ponad 3,800 zgromadzonych prac artysty. Zdecydowanie jest to najobszerniejsza placówka z dziełami Picassa. Inwestorzy nie chcieli pokazywać najwybitniejszych prac artysty, tylko jak najbardziej przybliżyć nam jego postać, osobowość. Z tego względu muzeum jest niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju.

Już same budynki robią wrażenie. Są to stare dziedzińce, które budzą zarazem ciekawość, trochę niepokoju i tajemniczości. Średniowieczne pałace przylegają do siebie tworząc niesamowity klimat tego miejsca. Muzeum powstało z inicjatywy przyjaciela artysty – Jaumea Sabartes'a. Powiernik zdecydował się otworzyć muzeum w Barcelonie, ponieważ Picassa łączyła silna więź z tym miastem.

 

 Co znajdziesz na miejscu:

Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się wystawa pt: „Panny dworskie”, która składa się z 58 obrazów. W muzeum możemy zobaczyć dużo prac z błękitnego i różowego okresu artysty. Ciekawym dziełem jest również autoportret z 1896 roku.

 

 Kiedy zwiedzać:

Poniedziałek – nieczynne

Od wtorku do niedzieli – 9:00-19:00

24 grudnia i 31 grudnia – od 9:00 do 14:00

Muzeum zamknięte jest 1 stycznia, 1 maja, 24 czerwca, 25 grudnia.

 

 Ceny:

Cała kolekcja + wystawy czasowe – 11 euro. Bilet ulgowy 7 euro. Zniżki przysługują osobom między 18 a 25 rokiem życia oraz osobami od 65 roku życia. Bilety można zakupić również przez internet. W muzeum nie można używać aparatów fotograficznych.

 

 Dla kogo:

• Dla miłośników Picassa,

• Dla pasjonatów sztuki,

• Dla studentów historii sztuki i malarstwa,

• Dla osób lubiących poświęcać dużo czasu na zwiedzanie muzeów,

• Dla dorosłych, młodzieży, osób starszych.

 

 Dla kogo nie:

• Dla osób niezainteresowanych sztuką,

• Dla osób, które wolą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu,

• Dla dzieci

 

 Co zobaczyć w pobliżu:

• Park de la Ciutadella,

• Fousion – galeria sztuki,

• Muzeum Historii Barcelony

 

 Jak dojechać:

Do Muzeum Picassa dojedziemy linią metra numer 1 i musimy wysiąść na stacji Arc de Triomf Station. Możemy również dojechać linią 3, gdzie wysiadamy na stacji Liceu Station. Możliwa jest także linia 4, gdzie wysiadamy na przystanku Jaume I Station. Dojechać do muzeum możemy także linią autobusu numer 17, 40, 45, 19 – wysiadamy na stacji Via Laietana Bus Stop. Z kolei liniami 39, 51 dojedziemy na przystanek Passeig Picasso Bus Stop. Linią 14 i 59 dojedziemy na stację Pla de Palau Bus Stop. Mamy jeszcze jedną możliwość dotarcia do tej atrakcji, autobus linii 120, gdzie musimy wysiąść na Princesa Bus Stop.

 

 Gdzie zaparkować:

Nie ma możliwości zaparkowania na terenie muzeum. Najbliższe parkingi w okolicy to: Carrer Princesa, Passeig del Born / Plaça Comercial, Plaça de la Catedral, Avinguda Cambó and Via Laietana. Pamiętajcie, że parkingi w Barcelonie nie należą do najtańszych (1-3 euro za godzinę postoju).

 

 Więcej informacji:

Oficjalna strona Muzeum Picassa w języku angielskim http://www.museupicasso.bcn.cat/en

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 14:02:41
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>