Hiszpania

HiszpaniaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Hiszpania może poszczycić się wysokim poziomem służby zdrowia. Warunki szpitalne odpowiadają tubarcelona-Hiszpania-Europa-breakplan najwyższym standardom. Wybierając się do Hiszpanii, weźcie ze sobą kartę EKUZ lub potwierdzenie dodatkowego ubezpieczenia. Na tej podstawie będziecie mogli bezpłatnie skorzystać z opieki zdrowotnej. W przeciwnym razie za wizytę u lekarza będziecie musieli zapłacić ok. 60 €, a za spędzenie doby w szpitalu ok. 180 €. Dodatkowo warto wykupić pakiet ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli będąc na mieście będziecie potrzebować pomocy lekarza, idźcie do pobliskiego sklepu, restauracji lub poproście przechodnia o wezwanie karetki. Możecie też zatrzymać taksówkę, która ma obowiązek zawieźć Was prosto do szpitala. Taksówka ma prawo jechać na takich samych zasadach ruchu, jak karetka pogotowia, trzeba tylko machać białą chustą przez okno i włączyć światła awaryjne.

Ubezpieczenie jest szczególnie ważne podczas Waszej podróży! Jeżeli wyjeżdżacie na wymarzone wakacje i nie chcecie się martwić kosztami opieki zdrowotnej, zapoznajcie się z ofertą ubezpieczeń turystycznych

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Szczepienia nie są wymagane.

Higiena

Hiszpania jest dość czystym państwem o bardzo dobrych warunkach życia. Stan wody jest dobry i bez obaw możecie pić ją prosto z kranu. Poza tym kąpieliska hiszpańskie są jednymi z najczystszych w Europie. 

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Hiszpanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-06-05 17:38:09
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.

 • Barcelona - plan wycieczki
  Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jedny...
  WIĘCEJ>>
 • Hiszpania
  WIĘCEJ>>
 • Barcelona
  Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieśc...
  WIĘCEJ>>