Hiszpania

HiszpaniaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Hiszpania może poszczycić się wysokim poziomem służby zdrowia. Warunki szpitalne odpowiadają tubarcelona-Hiszpania-Europa-breakplan najwyższym standardom. Wybierając się do Hiszpanii, weźcie ze sobą książeczkę ubezpieczeniową. Na jej podstawie będziecie mogli bezpłatnie skorzystać z opieki zdrowotnej. W przeciwnym razie za wizytę u lekarza będziecie musieli zapłacić ok. 60 €, a za spędzenie doby w szpitalu ok. 180 €. Dodatkowo warto wykupić pakiet ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli będąc na mieście będziecie potrzebować pomocy lekarza, idźcie do pobliskiego sklepu, restauracji lub poproście przechodnia o wezwanie karetki. Możecie też zatrzymać taksówkę, która ma obowiązek zawieźć Was prosto do szpitala. Taksówka ma prawo jechać na takich samych zasadach ruchu, jak karetka pogotowia, trzeba tylko machać białą chustą przez okno i włączyć światła awaryjne.

Ubezpieczenie jest szczególnie ważne podczas Waszej podróży! Jeżeli wyjeżdżacie na wymarzone wakacje i nie chcecie się martwić kosztami opieki zdrowotnej, zapoznajcie się z ofertą ubezpieczeń turystycznych

Szczepienia

Szczepienia nie są wymagane.

Higiena

Hiszpania jest dość czystym państwem o bardzo dobrych warunkach życia. Stan wody jest dobry i bez obaw możecie pić ją prosto z kranu. Poza tym kąpieliska hiszpańskie są jednymi z najczystszych w Europie. 

 


Jeżeli kilka tygodni w innym miejscu to dla Was zbyt mało lub po prostu szukacie innego miejsca dla siebie, spójrzcie do rozdziału „Praca i studia”, może się Wam przydać.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 16:32:38
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)

 • Barcelona - plan wycieczki
  Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jedny...
  WIĘCEJ>>
 • Hiszpania
  WIĘCEJ>>
 • Barcelona
  Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieśc...
  WIĘCEJ>>