Wzgórze Montjuic

Wzgórze Montjuic

Co to jest:

Wzgórze Montjuic (czyt. monthuik, po polsku Żydowskie Wzgórze) to zielone płuca Barcelony, a zarazem najlepszy widok na Barcelonę. Pagórek wznosi się na 213 m n.p.m Z pewnością jest to idealne miejsca na spacer i wyciszenie. Warto wiedzieć, że nazwa Montjuic pochodzi od diaspory żydowskiej, która kiedyś zamieszkiwała obecne tereny wzgórza.

Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że jeszcze w latach 90. na terenie Montjuic odbywały się zawody Formuły 1 – Circuit de Montjuic. Grand Prix Hiszpanii odbywało się tutaj wielokrotnie. Niestety w 1975 roku jeden z samochodów wypadł z toru i wjeżdżając na trybuny zabił pięciu widzów. Z tego względu zawody Formuły 1 już nie mogły odbywać się na Montjuic.

 

 Co zobaczysz i przeżyjesz:

Poza pięknymi widokami zapierającymi dech w piersiach będąc na wzgórzu odwiedzić można Teatr Grecki, Ogród Botaniczny, Muzeum Archeologii, Muzeum Etnologii, obiekty olimpijskie, Zamek Montjuic, Magiczne fontanny. W szczególności polecamy tą ostatnią atrakcję. Taniec magicznych fontann pełen różnorodnych barw i klimatycznej muzyki z pewnością będzie niezapomniany.

 

 Gdzie się znajduje:

Montjuïc, 08038 Barcelona, Prowincja Barcelona, Katalonia, Hiszpania (mapa).

 

Kiedy zwiedzać:

Jeżeli na sam szczyt wzgórza chcemy wjechać kolejką to musimy się dostosować do jej godzin kursowania. Poniżej rozkład jazdy. Oczywiście zachęcamy, aby tę trasę pokonać na piechotę, aby móc nacieszyć się walorami widokowymi.

Styczeń – luty – 10:00-18:00

Marzec – maj – 10:00-19:00

Czerwiec – wrzesień – 10:00-21:00

Październik – 10:-19:00

Listopad – grudzień – 10:00-18:00

Styczeń – luty: - 10:00 do 18:00

 

Ceny:

Bilet w jedną stronę dla dorosłych 7,30 euro, w obie strony 10,30 euro. Bilet w jedną stronę dla dzieci 5,50 euro, w obie strony 7,40 euro.

Wstęp na Magiczne fontanny, do zamku, do centrum olimpijskiego - jest bezpłatny.

 

 Dla kogo:

• Dla miłośników spacerów

• Dla fanów natury

• Dla fascynatów przyrodniczych

• Dla osób lubiących dużo zabytków

 

 Dla kogo nie:

• Dla osób nielubiących spacerów

• Dla osób, które nie mają dużo czasu na zwiedzanie

 

 Atrakcje w pobliżu:

Port Vell

La Rambla

Dzielnica Gotycka

 

 Na co uważać:

W sezonie letnim uważajcie na ostre słońce.

 

 Co ze sobą wziąć/niezbędny bagaż:

• Wygodne buty

• Aparat fotograficzny

• Czapkę chroniącą przed słońcem i okulary przeciwsłoneczne

 

 Jak dojechać:

Najlepiej jest dojechać linią metra 2 i 3 i wysiąść na stacji Parallel. Możemy zdecydować się również na autobus numer 55 i 150. Przy stacji metra można złapać autobus turystyczny, który podwiezie nas pod samą kolejkę. Specjalna kolejka zawiezie nas na sam szczyt. Oczywiście trasę pod górę można pokonać na własnych nogach, co dodatkowo pozwali nam się nacieszyć widokami.

 

 Gdzie zaparkować:

W centrum miasta ciężko jest zaparkować samochód, trzeba liczyć się także ze staniem w korkach. Polecam sprawdzić mapę, gdzie są podane miejsca do parkowanie http://www.areaverda.cat/en/map/ . Warto skorzystać także z wyszukiwarki parkingów http://w152.bcn.cat/PlanolBCN/ .

 

 Pogoda:

Maj – sierpień – od 21-29 stopni C

Wrzesień – październik – 15-26 stopni C

Listopad – grudzień – 9-17 stopni C

Styczeń – luty – 5-14 stopni C

Marzec – kwiecień – 8-18 stopni C

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl?

 Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie ją na fejsie i polubcie nasz profil - nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 21:11:00
Redakcja
Breakplan

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy. 

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>