Barcelona

BarcelonaKiedy jechać?

Klimat

Panuje tu klimat subtropikalny śródziemnomorski. Zimy przypominają polski październik, a latem średnia temperatura wynosi 29 stopni. Co ciekawe, w mieście czyste niebo panuje przez około 10 godzin na dobę, co w skali roku daje 2500 godzin czystego słońca!

Kiedy pojechać?

Miasto nadaje się do zwiedzania przez cały rok, wszystkie zabytki i atrakcje są czynne o każdej porze roku. Jedyną przeszkodą są preferencje pogodowe – najcieplejszymi miesiącami w roku są lipiec i sierpień. Dlatego też w tym czasie katalońskie plaże cieszą się największą liczbą turystów. Jednak jeśli preferujecie odpocząć z dala od zgiełku tłumu lub ograniczyć stanie w kolejkach, warto przyjechać tu wiosną lub we wrześniu, kiedy to pogoda w Barcelonie nie uraczy Was upałami, ale wciąż pozwoli na przyjemne zwiedzanie. Jeśli przy okazji chcecie nauczyć się czegoś nowego, koniecznie skorzystajcie z kursu językowego jeszcze przed wyjazdem. Kosztuje mniej niż 100 złotych!

Turyści lubiący zabawę powinni udać się do miasta w czasie karnawału lub podczas Święta Trzech Króli. Organizuje się wtedy uroczyste parady i pokazy akrobatów. Również w ostatki Hiszpanie nie odpoczywają od zabawy – urządzają przebieraną procesję ku czci sardynki, która będzie ich pożywieniem w czasie Wielkiego Postu.

Ponadto święta w Hiszpanii są dość częste – każda prowincja ma swój dzień wolny od pracy.

Jeśli już wybraliście termin, teraz musicie tylko zarezerwować wczasy. Postanowiliśmy ułatwić Wam szukanie. Wystarczy, że klikniecie tutaj, a będziecie mogli przejrzeć oferty najpopularniejszych biur podróży i wybrać najlepszą dla siebie :).

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Barcelonie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.