Japonia

JaponiaDojazd

Loty

Ponieważ Japonia jest krajem wyspiarskim, to najszybszą i najbardziej ekonomiczną opcją dostania się tam są połączenia lotnicze. Bezpośrednio z Polski dolecieć można do Japonii od niedawna, dzięki uruchomionemu w styczniu 2016 r. pierwszemu stałemu połączeniu z Europy Wschodniej do tokijskiego lotniska Narita. Połączenie to znajduje się w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT. Istnieje także całkiem spora oferta lotów z przesiadką na jednym z głównych europejskich lotnisk. Poniżej zostały przedstawione przykładowe możliwości wyboru połączeń lotniczych z Polski do Japonii:

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

  • LOT – bezpośrednie połączenie WarszawaTokio. Samoloty (Boeing 787 Dreamliner) kursują do Japonii w środy, piątki i niedziele, a z powrotem w poniedziałki, czwartki i soboty. W najtańszej wersji lot w obie strony będzie kosztować Was ok. 2500 zł (podczas akcji promocyjnych cena spada nawet poniżej 2000 zł). Lot z Warszawy do Tokio trwa 10 godzin i 20 minut. 
  • Austrian Airlines – połączenie do Tokio z przesiadką w Wiedniu. Całkowity czas podróży w jedną stronę razem z najkrótszą możliwą przesiadką wynosi ok. 14 godzin. Cena odpowiednio dobranych połączeń w obie strony może oscylować w granicach ok. 2800zł.
  • Lufthansa – połączenie do Tokio z przesiadką we Frankfurcie. Przy zakupie biletu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem można dobrać lot w obie strony za niecałe 2500 zł. Najkrótszy czas podróży, wraz z wliczonym czasem na przesiadkę, wynosi ok. 15 godz. 
  • Japan Airlines – połączenie do Tokio z przesiadką w Paryżu oraz w Helsinkach w drodze powrotnej. Łączny czas podróży w jedną stronę razem z przesiadką może wynieść ponad 16 godzin. Cena jest za to trochę niższa – od ok. 2200 zł w obie strony.
  • Turkish Airlines – połączenie do Tokio z przesiadką w Stambule. Czas podróży jest dość długi – ok. 21 godzin, co wynika z długiego czasu przesiadki w Turcji. Połączenie to jest stosunkowo tanie – najtańsze bilety mogą kosztować nawet ok. 1800 zł w obie strony (choć takie ceny pojawiają się jedynie okazjonalnie – poza okresem promocji bilety kosztują ok. 2200 zł). Podobnie niskie ceny można znaleźć również u Qatar Airways.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?

 

  • Tanie loty do Japonii – jeżeli nie zależy Wam na szybkim połączeniu i dopuszczacie większą liczbę dłuższych przesiadek, możecie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Zamawiając w ten sposób bilety z dużym wyprzedzeniem, będziecie w stanie znaleźć połączenia nawet za 1500 zł za lot w obie strony! Niskie ceny na połączenia lotnicze do Japonii znajdziecie na naszej sprawdzonej wyszukiwarce lotów

Trzy główne międzynarodowe lotniska w Japonii to Narita pod Tokio, Kansai pod Osaką oraz Chubu pod Nagoją. Większość dostępnych lotów z Polski obejmuje wyłącznie tokijską Naritę. Na japońskich wyspach istnieje także rozbudowana sieć regionalnych lotnisk oferujących loty krajowe.

 

Chcielibyście, żebyśmy zajęli się rezerwacją lotów za Was? Najlepsze trasy po najniższych cenach? Pozwólcie nam to zrobić! Przekonajcie się o tym, kontaktując się z nami przez formularz lub Fanpage na Facebooku.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Japonii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-11-29 19:37:29
Anna Grajewska
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Fascynuje mnie różnorodność kultur. Uwielbiam odkrywać je na własnej skórze i uczyć się, podróżując. Wyznaję zasadę, że lepiej zobaczyć coś raz, niż usłyszeć o tym tysiąc razy. Dlatego zwiedziłam już 26 państw i wciąż siedzę na walizkach. W końcu… świat jest zbyt wielki, by wciąż przebywać w jednym miejscu!