Kuba

KubaKiedy jechać?

Klimat

Na Kubie cały rok świeci słońce. W miesiącach letnich maksymalne temperatury przekraczają 30°C. Zimą wiatr z Ameryki Północnej może obniżyć temperaturę z 25°C do 15°C. W górach, przede wszystkim w Sierra Maestra, nocą może być zimno. Większość rocznych opadów występuje w letniej porze deszczowej. Są to krótkie, intensywne deszcze. W lipcu i sierpniu wielu Kubańczyków wybiera się na plaże, od sierpnia do października ryzyko huraganów jest największe.

Pogoda na Kubie 1770x759

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Za najlepszy czas podróży na Kubę uważa się chłodniejszą porę suchą, od listopada do kwietnia. Zachodzi ona jednak na główny sezon od połowy grudnia do końca marca. Kto chce zobaczyć kubański karnawał, ten powinien wybrać się pod koniec lipca do Santiago de Cuba. W sezonie głównym ceny są ok. 25% wyższe niż o innej porze roku.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Hawanie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody! 

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć na Kubę?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:28:19
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy