Kuba

KubaKiedy jechać?

Klimat

Na Kubie cały rok świeci słońce. W miesiącach letnich maksymalne temperatury przekraczają 30°C. Zimą wiatr z Ameryki Północnej może obniżyć temperaturę z 25°C do 15°C. W górach, przede wszystkim w Sierra Maestra, nocą może być zimno. Większość rocznych opadów występuje w letniej porze deszczowej. Są to krótkie, intensywne deszcze. W lipcu i sierpniu wielu Kubańczyków wybiera się na plaże, od sierpnia do października ryzyko huraganów jest największe.

Pogoda na Kubie 1770x759

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Za najlepszy czas podróży na Kubę uważa się chłodniejszą porę suchą, od listopada do kwietnia. Zachodzi ona jednak na główny sezon od połowy grudnia do końca marca. Kto chce zobaczyć kubański karnawał, ten powinien wybrać się pod koniec lipca do Santiago de Cuba. W sezonie głównym ceny są ok. 25% wyższe niż o innej porze roku.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Hawanie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody! 

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć na Kubę?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:28:19
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.