Kuba

KubaJedzenie i napoje

Potrawy i napoje

Klasyki kreolsko-kubańskiej kuchni to pollo asado (smażony kurczak), lomo (peklowany i wędzony schab) i lechón asado (prosię pieczone na rożnie). Wołowinę i ryby można dostać tylko w centrach turystycznych. Dania wegetariańskie nie są popularne. Z przypraw najbardziej lubiane są cebula i czosnek. Najbardziej urozmaicona jest kuchnia wschodnio-kubańska wokół Baracoa. Jako dodatki na talerze trafiają ryż, fasola i warzywa bulwiaste. Najpopularniejsze desery to flan (budyń karmelowy), arroz con leche (budyń ryżowy), lody i marmolada z serem. Na ulicznych straganach można skosztować jedzenia autentycznej Kuby: są to bardzo tanie pizze i „kebeby a lo cubano” (bułki nadziewane wieprzowiną). Turyści gotujący sami, mogą na targach rolnych tanio kupić mięso, owoce i warzywa. Wśród napojów bezalkoholowych lubiane są produkty firmy Ciego Montero, szczególnie cola marki TuKola. Orzeźwiające są schłodzone batidos (koktajle mleczne) i guarapos (soki z trzciny cukrowej).

pollo asado breakplan

Alkohole

Barom i restauracjom często brakuje wody i napojów bezalkoholowych, ale piwo i rum są zawsze w zapasie. Piwa godne polecenia to Cristal i Bucareno.

daiquir breakplan

Kultowe koktajle to: daiquirí – rum z cukrem, pokruszony lód i sok z cytryny lub limonki, mojito – rum, woda mineralna, cukier, sok z limonki, kostki lodu, mięta. Bezsprzecznym numerem jeden jest cuba libre – rum z colą i kostkami lodu. Wino jest importowane i dostępne tylko w droższych hotelach i restauracjach.


Wyjechać jest fajnie, ale jeszcze lepiej jest wrócić całym i zdrowym z Waszych wojaży. Podpowiemy Wam jak pomóc szczęściu i uchronić się przed nieszczęściem w rozdziale „Zdrowie”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 00:05:51
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)