Nainital

NainitalWprowadzenie

Wprowadzenie

Nainital to miejsce, gdzie można odpocząć od upałów i tłumów z wielkich miast Indii, a także podziwiać spektakularne widoki i nainital5oddychać świeżym, górskim powietrzem. Nie jest miejsce, które powinno być naszym jedynym celem w Indiach, ale przy okazji zwiedzania innych miast (szczególnie w okresie letnich upałów) zdecydowanie warto chwilowo zmienić klimat i udać się do Nainital - miasta górskiego, położonego na wysokości 2084 metrów nad poziomem morza. Wszystkie omawiane miejsca znajdują się w północnej części Indii.

Informacje ogólne

nainital3

Nainital znajduje się w niedalekiej, jak na warunki indyjskie, odległości od Delhi czy Agry. Miasto leży w stanie Uttarakhand. Jest ono ulokowane w górach (ponad 2000 metrów nad poziomem morza) i stanowi cel wyjazdów wypoczynkowych wielu mieszkańców Indii. Mieszka tu ponad 40 tysięcy osób.

Nie jest to najpopularniejszy cel wizyt turystów zagranicznych, co dodatnio wpływa na jego walory - można podziwiać tam lokalny folklor oraz w spokoju cieszyć się okolicznościami przyrody. Zamiast zwiedzania typowych zabytków w Nainitalu można po prostu odpocząć, spacerować, wspinać się i podziwiać widoki.

Geografia i historia

Historia

Miasto zostało założone pod zwierzchnictem brytyjskim w XIX wieku i stało się miejscem letniego wypoczynku władz. W 1880 roku Nainital nawiedziła lawina, która pogrzebała ponad 150 osób oraz spowodowała wiele zniszczeń, w tym świątyń. Ze względu na trudne położenie, w mieście dokładano wszelkich starań, aby zapobiec tego typu zdarzeniom w przyszłości.

Pod koniec XIX wieku w mieście zaczęły powstawać pierwsze szkoły, do których uczęszczało także wiele brytyjskich dzieci.

Dziś miasto to jest przede wszystkim miejscem wypoczynkowym, ze względu na warunki naturalne oraz położenie stanowi ośrodek turystyczny.

Geografia

Położony u podnóża Himalajów Nainital, to typowy wysokogórski klimat, odpowiednio niższe niż w przypadku niższych terenów temperatury (maksymalne do 27 stopni Celsjusza, minimalne około 7 stopni), łagodne lato, oraz - w przeciwieństwie do większości rejonów Indii - opady śniegu zimą. Najwyższym szczytem w okolicy jest Naina - 2916 metrów nad poziomem morza.

 


 Mówi się, że każdy moment jest dobry na podróżowanie. Jeżeli jednak chcecie wiedzieć, kiedy będzie najlepiej wyruszyć w Waszą wymarzoną podróż, zerknijcie do rozdziału „Kiedy jechać?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 20:40:48
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)