Nainital

NainitalJedzenie i napoje

Potrawy i napoje

W Nainitalu znajdziemy wiele dań kojarzonych ogólnie z kuchnią indyjską - mocno przyprawione dania, z dodatkiem ostrych sosów, ryżu, pieczywa. Jednak region posiada także potrawy charakterystyczne, takie jak rad czy baadi. W kuchni Nainitalu używa się często roślin strączkowych. Spacerując po ulicach miasta można spotkać stoiska z ciekawymi przekąskami - na przykład egg curry, czyli specyficznie przyrządzone jajko na twardo w "skorupce" z przypraw, czy duże, obficie przyprawione prażynki.

Idealnym napojem na chłodniejsze dni jest aromatyczna indyjska herbata chai, chociaż Hindusi spożywają ją kilka razy dziennie, nawet podczas największych upałów.

Przykładowe ceny:

Przekąska na ulicy: od 2 zł

Danie obiadowe w restauracji: od 10 zł (dania mięsne odpowiednio droższe)

Herbata: od 0,30 zł (na ulicy)

Woda (1 litr): około 1 zł

 


 Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożesz nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie podoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przeze mnie artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Twoich znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com. Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na Fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 16:36:38
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy