Brazylia

BrazyliaKiedy jechać?

Klimat

Tak jak w Polsce, w Brazylii występują cztery pory roku, jednakże powszechniejszy jest podział na porę suchą i deszczową.

Wiosna – 22. 09. – 21. 12.

Lato – 22. 12. – 21. 03.

Jesień – 22. 03. – 21. 06.

Zima – 22. 06. – 21. 09.

Brazylia położona jest w głównej mierze w dwóch strefach klimatycznych - równikowej i podrównikowej, co zalicza ją do strefy klimatów gorących. Średnia roczna temperatura wynosi 25°C.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Dorzecze Amazonki charakteryzuje się obfitymi opadami przez cały rok. Klimat wilgotny. Poziom wody w rzekach jest najwyższy od grudnia do czerwca, co umożliwia podróżowanie łodzią. Pamiętajmy, żeby wcześniej rezerwować loty i hotele, jeżeli zamierzamy jechać w trakcie karnawału!

Zimą ceny wynajmu mieszkań mogą spaść nawet o połowę. Mniej turystyczny okres oczywiście w niczym nie przypomina polskiej zimy, a już na pewno nie w regionie Bahíi. Opalenizna gwarantowana!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Brazylii:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

Pogoda w Brazylii rozpieszcza, ale każdy region tego kraju jest lepszy do zwiedzania w porze suchej – czyli od grudnia do końca kwietnia – kiedy średnia temperatura wynosi ok. 27-32°C. Są mniejsze różnice temperatur pomiędzy północnym a południowym wybrzeżem, gdzie zimą temperatura waha się 0-10°C, a latem 21-32°C.

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Brazylii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-07-19 10:26:08
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy