Brazylia

BrazyliaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Poziom szpitali i przychodni publicznych w Brazylii jest niski, ale są one bezpłatne. Doba w szpitalu prywatnym może kosztować 100-200 dol. i nie są w to wliczone koszty badań i ewentualnych opatrunków. Sama wizyta u lekarza to koszt 40-70 dolarów. Obowiązuje zakaz wwozu lekarstw do Brazylii.

Ubezpieczenie nie jest wymagane, ale wykupienie polisy jest wskazane. Jeżeli decydujemy się na polską firmę, to warto sprawdzić wcześniej, czy ma ona przedstawiciela na terenie Brazylii i czy jest tam honorowana. Wykupienie polisy od międzynarodowej firmy będzie bezpieczniejszym wyjściem.

Szczepienia

Wybierając się do Amazonii, zalecane jest zrobienie szczepienia na żółtą febrę i malarię. Jeżeli przyjeżdżamy do Brazylii z kraju, w którym występuje zagrożenie żółtą febrą np. Kolumbii, szczepienie jest konieczne. W porze deszczowej komary przenoszą groźną dla życia grypę dengę, zatem pamiętajmy również o moskitierze.

Higiena

Większość restauracji, szczególnie w mniej uczęszczanych przez turystów rejonach, raczej nie powinno być dopuszczonych do funkcjonowania przez Sanepid. Ale kto by się tym w Brazylii przejmował. Często jedzenie z tzw. baraków jest znacznie smaczniejsze i zdrowsze niż to w restauracjach. Zaleca się jednak pić wodę butelkowaną, szczególnie w rejonie Amazonii.

Dla niektórych szokiem kulturowym może okazać się, że w Brazylii, zużyty papier toaletowy wyrzucamy do kosza na śmieci. Czy się to komuś podoba czy nie, z szacunku do brazylijskiej kultury należy się dostosować.

 


Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

 

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 00:45:58
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)