Brazylia

BrazyliaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Przy przekraczaniu granicy otrzymamy kartę wjazdu, którą należy bezwzględnie zachować aż do wyjazdu z kraju. Wyjazd do Brazylii w celach zarobkowych lub naukowych wymaga wizy, którą uzyskamy w Wydziale Konsularnym Ambasady Brazylii w Warszawie. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka). Jeżeli chcemy wwieźć do kraju więcej niż 10 000 R$ musimy wypełnić deklarację celną.

Wiza

Turyści z Polski przebywający w Brazylii do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Przedłużenie jej na maksymalnie kolejne 90 dni należy wykonać najpóźniej na 10 dni przed wygaśnięciem, aby to zrobić należy udać się do Policji Federalnej, gdzie kosztuje to ok. 10 dolarów. Nieprzedłużenie wizy równoznaczne jest z nielegalnym pobytem, może kosztować 300 dol. i skutkować deportacją do Polski w ciągu 8 dni. 

 


 Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

 

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 00:45:58
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)