Dominikana

DominikanaInne

Waluta

Krajową walutą jest peso dominikańskie (RD$).

Najkorzystniejsze warunki wymiany oferują banki, kantory i hotele. Oprócz peso, popularnym środkiem płatniczym jest dolar amerykański. Za pomocą kart kredytowych i debetowych można pobierać pieniądze z bankomatów, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. Karty kredytowe przyjmowane są w wielu hotelach i restauracjach, przy czym często doliczany jest podatek w wysokości 16%.

 

>>>SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Okazje cenowe wycieczek!

 
Wciąż nie wiecie, ile zapłacicie za Wasze wakacje? Dowiedzcie się, przeliczając złotówki na pesos dominikańskie! Zarejestrujcie się i wymieńcie pieniądze u naszego partnera po dużo lepszym kursie niż w punktach stacjonarnych. I bezpieczniej! Wystarczy kliknąć w poniższy baner (jeśli masz włączonego adblocka lub korzystasz z telefonu, to baner się nie wyświetli):
 

Niebezpieczeństwa

Dominikana to kraj tranzytowy pośredniczący w handlu narkotykami. 10% kokainy, która co roku dociera do USA przejeżdża przez wyspę. Gdyby komuś zaproponowano kokainę, należy zdecydowanie odmówić. Akceptacja oznacza wspieranie kryminalnych organizacji i ryzyko wpadnięcia w pułapkę. Dominikana jest względnie bezpieczna w porównaniu z innymi krajami Ameryki Łacińskiej, ale nie powinno się wystawiać na pokaz biżuterii i innych wartościowych przedmiotów ani obnosić z większymi kwotami pieniędzy.

inne niebezpieczenstwa 1190x595

Ważne numery

Numer ogólny (pogotowie ratunkowe, policja, straż pożarna): 911

Policja turystyczna: Santo Domingo (centrala): 809 686 86 39

Ambasada: Dominikana podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Bogocie w Kolumbii, tel. 57 320 488 0275 (www.bogota.msz.gov.pl)

Prywatne pogotowie lekarskie MOVIMED:

Santo Domingo, tel. 809 532 00 00,

Dolina Cibao, tel. 809 587 33 33,

w pozostałej części kraju tel. 809 200 09 11

 

Wiesz już wszystko o Dominikanie? Czas na podróż! Zgłoś się do naszego Osobistego Doradcy Podróży, a zaplanujemy za Ciebie każdy szczegół!

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:30:34
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.