Dominikana

DominikanaKiedy jechać?

Klimat

Klimat wyspy gwarantuje, zależnie od regionu, średnią temperaturę roczną między 18°C a 25°C. W sezonie zimowym słupek rtęci nieco opada, zaś w lecie podnosi się powyżej 32°C. Najbardziej słonecznymi miesiącami są tu luty i marzec.

pogoda dominikana przewodnik 950x475

Ze względu na położenie w strefie klimatu podrównikowego wilgotnego, cechą charakterystyczną klimatu Dominikany jest wilgotne powietrze. Wilgotność latem sięga średnio około 90%, a zimą około 70%. Z tego względu początkowo po przybyciu na Dominikanę można czuć delikatny dyskomfort nie jesteśmy w końcu przyzwyczajeni do takiej wilgotności. Pora deszczowa trwa od maja do listopada. Na północy i wschodzie pada częściej niż w pozostałych regionach wyspy. Same opady potrafią być gwałtowne i dosyć nierównomierne. 

Trzeba pamiętać, że na Dominikanie ze względu na trzy duże łańcuchy górskie, panuje 39 różnych mikroklimatów. Woda jest ciepła przez cały rok - jej temperatura waha się między 24, a 27°C.

Kiedy pojechać?

Najlepszy czas na podróż to okres między styczniem a kwietniem. Decydując się jednak na wyjazd w styczniu, powinniśmy wiedzieć o tym, że wtedy potrafią występować najbardziej uciążliwe ulewy.

W porze letniej i jesiennej mogą pojawić się huragany, jednak nie ma powodu do obaw. Występują one raczej sporadycznie i nawet jeśli się zdarzą, to władze państwowe są dobrze przygotowane na taką ewentualność.

 

Poniżej przedstawiamy wykres opadów i temperatur w Santo Domingo:

rozkład opadów i temperatur santo domingo dominikana

Źródło:  https://www.meteoblue.com

Już wiecie, który okres roku jest najbardziej korzystny do przylotu na Dominikanę? Kliknijcie tutaj, żeby poznać najlepsze oferty wycieczek od najbardziej popularnych biur podróży!

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Santo Domingo na Dominikanie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!


Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie, tam dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika  był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 00:21:02
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)