Dominikana

DominikanaJedzenie i napoje

Potrawy i napoje

Podstawą diety Dominikańczyków są fasola, ryż, ryby lub mięso: głównie kurczak, wieprzowina i kozina. Jako dodatki najczęściej spożywa się smażone w głębokim tłuszczu banany lub korzenie manioku. Narodowe potrawy to: sancocho (danie jednogarnkowe z mięsa, warzyw i manioku) i bandera dominicana (talerz ryżu z czerwoną fasolą i wieprzowiną). Z owoców najsmaczniejsze są ananasy, mango i papaje. Wszędzie można kupić wodę butelkowaną, słodkie napoje chłodzące, a na rogach ulic oferuje się mleczko kokosowe, które wypija się bezpośrednio z orzecha.

sancocho dominikana 960x480

 

>>>SPRAWDŹ: Interesuje Cię jakie są najdroższe hotele na świecie? Zobacz nasz artykuł!

 

Poniżej przedstawiamy Wam kilka propozycji, gdzie warto zjeść w Santo Domingo:

 

 • The Market
  Cena: średnio
  Kuchnia: Międzynarodowa
  Doskonały bufet o dużym wyborze potraw. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od świeżych owoców i sałatek, przez obiadowe dania inspirowane różnymi zakątkami świata, aż po fastfoody.
  Adres: Hotel Real Intercontinental, Santo Domingo, Dominikana


 • Kalenda
  Cena: tanio
  Kuchnia: Karaibska
  Niewielki lokal o tanich, lecz zaskakujących daniach. Doskonałe miejsce by spróbować dobrych, wegetariańskich, karaibskich smaków.
  Adres: Arzobispo Portes, Santo Domingo, Dominikana


 • Affogato Café
  Cena: średnio
  Kuchnia: Kawiarnia
  Nawet rajskie wakacje można sobie czasami osłodzić, a to miejsce idealnie się do tego nadaje. Jedzenie i napoje zawsze świeże i smaczne, a kawa wprost wyborna!
  Adres: Calle Arzobispo Nouel Esq. Sanchez, Zona Colonial, Santo Domingo, Dominikana

 

Chcielibyście wiedzieć, co oznacza nazwa potrawy, którą jecie na Dominikanie, a nie znacie wystarczająco dobrze języka hiszpańskiego? Zachęcamy do skorzystania z kursów językowych oferowanych przez jednego z naszych partnerów. W ramach tych kursów ćwiczycie przede wszystkim swoje umiejętności komunikacyjne oraz macie dostęp do interaktywnych ćwiczeń językowych online i dedykowanego nauczyciela. Sami korzystaliśmy i polecamy. Koszt całego kursu to mniej niż 100 zł! Poznajcie więcej szczegółów tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego lepiej nie mieszać alkoholi?

Alkohole

Mamajuana to dominikański napój narodowy. Wysokoprocentowy, w naturalny sposób zwiększający potencję i skuteczny w zwalczaniu różnych chorób. Jest to mieszanina czerwonego wina, miodu, rumu oraz kawałku drewna, liści i kory. Po dwóch tygodniach „odpoczynku” należy odlać cały płyn, a następnie powtórzyć ową procedurę. W ten sposób powstaje ów słynny, cudowny napój.mamajuana dominikana 1248x624

Miejscowy rum cieszy się zasłużoną sławą. Najbardziej rozpowszechnione marki to Brugal, Barceó i Bermúdez. Starszą, ciemną odmianę pije się w czystej postaci, biała jest stosowana do koktajli.

Najchętniej zamawiane piwo to Presidente i Bohemia.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Opieka zdrowotna na Dominikanie.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:30:34
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy