Peru

PeruDojazd

Loty

Właściwie jedyną opcją jest lot samolotem z przesiadką. Głównymi punktami węzłowymi są Amsterdam i Madryt. Zdarzają się również bezpośrednie loty z Londynu, Paryża i Barcelony. Istnieje także możliwość lotu przez Brazylię (najczęściej przez São Paulo). Jako że są to loty interkontynentalne, nie funkcjonują na tych trasach tanie linie lotnicze. Cena biletów waha się od 4000 do 5000 zł (bilety kupowane na dwa lub trzy miesiące wcześniej w obie strony). Oczywiście zdarzają się promocje i można wtedy nabyć bilet w obie strony nawet za 2000 zł.

Sprawdzajcie regularnie wyszukiwarkę na naszej stronie, a na pewno nie przegapicie okazji!

Jeżeli Waszym punktem docelowym jest inne miasto niż Lima, nie funkcjonują bezpośrednie połączenia do nich z Europy (stan na 2015 rok). Trzeba się przesiadać w stolicy lub w państwach ościennych. Największe linie lotnicze latające do Peru to: Iberia, LAN Peru i KLM.

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów,która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

Podróż z państw sąsiednich

Do Peru można dopłynąć promem po Amazonce. Rejs z Manaus (Brazylia) do Iquitos (Peru) trwa od trzech do pięciu dni. Można również wykupić wycieczkę na tej trasie (najczęściej z przystankiem w Leticii, Kolumbia). Jest to świetny pomysł zarówno na początek jak i zakończenie wyprawy.

Istnieje dobrze rozwinięta sieć połączeń autobusowych z Boliwią, Ekwadorem i Kolumbią. Również z Chile i Argentyny można dostać się autokarem do Peru. Jest wielu przewoźników, jednak dobrze jest wcześniej ich zweryfikować. Jednymi z bardziej znanych i dobrych firm przewozowych są Cruz del Sur (z hiszp. „Krzyż Południa”) i Oltursa.

Jak już dotrzecie na miejsce, fajnie byłoby mieć czym się poruszać. Warto zadbać o wynajem samochod jeszcze przed wyjazdem, ta wyszukiwarka Wam to umożliwi :).

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Peru.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-08-05 04:41:15
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy