Jaipur

JaipurDojazd

Loty

Najlepszą opcją dojazdu do miasta z Polski jest oczywiście lot. Nie ma obecnie bezpośrednich połączeń z żadnego z polskich miast, jednak można udać się lotami łączonymi bez konieczności przesiadki w innym indyjskim mieście. Przykładowe połączenie z przesiadkami w Berlinie i Abi Dhabi, realizowane przez Etihad Airways to koszt powyżej 2500 zł, a czas lotów oraz oczekiwania - 17 godzin. Biorąc pod uwagę niedogodności, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór lotu do Delhi (niższe ceny, większa ilość połączeń) oraz udanie się do Jaipuru samolotem bądź pociągiem. Jeśli chodzi o kolej to do wyboru mamy kilkanaście pociągów dziennie. Trasę pokonamy w ciągu 5-6 godzin, a najtańszy bilet w klasie sleeper możemy kupić w cenie 240 rupii. Połączenia lotnicze z Delhi oferują lokalne linie lotnicze, a ceny wahają się od 1000 do 5000 rupii (ceny i terminy najlepiej sprawdzać na stronie www.cleartrip.com).

 


 Co warto/nie warto?: Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 08:37:13
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.