Jaipur

JaipurTransport

Komunikacja publiczna

W mieście możemy spotkać autobusy typu niskopodłogowego oraz zwykłe, starszego typu. Dojedziemy nimi do większości atrakcji turystycznych. Tak jak w innych indyjskich miastach, wygodną formą transportu jest riksza (autorickshaw) oraz dosyć tanie taksówki.Należy pamiętać o ustaleniu ceny z góry przed przejazdem (riksza), czy włączeniu przez kierowcę licznika (taksówka). Do innych miast (na przykład Agry czy Delhi) najlepiej dojechać pociągiem.

artykuł Jaipur riksza 1400x600

Rower

Nie jest to popularny wśród turystów środek lokomocji, dlatego też nie znajdziemy wielu wypożyczalni rowerów w mieście. Przy okazji dłuższego pobytu warto zastanowić się nad zakupem używanego roweru, jednak ze względu na ruch uliczny i brak odpowiedniej infrastruktury, raczej nie poleca się go w dużych indyjskich miastach, takich jak Jaipur.

 


 Nieważne, czy lubicie rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy będąc już na miejscu. W rozdziale „Gdzie spać?” znajdziecie więcej niż co nieco na temat tego, jak najlepiej znaleźć.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 08:37:13
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy