Tanzania

TanzaniaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Aby wjechać do Tanzanii musicie posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy, z przynajmniej dwiema czystymi stronami. Przydać się może również żółta książeczka szczepień, mimo że teoretycznie przybywając z Europy drogą lotniczą nie jest ona wymagana. Jeśli jednak macie przesiadkę w Kenii czy w innych krajach Afryki, trzeba ją mieć. Nie ma ograniczeń co do wwozu obcej waluty ani wymogu jej deklarowania przy wjeździe. Nie wolno jednak wwozić ani wywozić waluty tanzańskiej.

 

>>>SPRAWDŹ: Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia? Pomożemy Ci je dobrać, znajdując najlepsze oferty!

Wiza

Wymaganym dokumentem wjazdowym jest również wiza, którą wyrobić można na lotniskach i lądowych przejściach granicznych. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej, ważnej 90 dni, to 50$. Dwukrotnej 70$, przy czym długość pobytu i tak nie może przekroczyć wspomnianych 3 miesięcy. Aplikując o wizę, poza wypełnieniem wniosku, warto mieć ze sobą zdjęcie paszportowe, skan paszportu oraz wydrukowany bilet powrotny. Przezorny zawsze ubezpieczony! Wiza jest ważna zarówno w Tanzanii, jak i na Zanzibarze.

Tanzania/Tanzania-Afryka-breakplan 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Tanzanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-06-11 13:16:54
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.