Tanzania

TanzaniaDojazd

Loty

Z Polski do Tanzanii nie ma lotów bezpośrednich, wszystkie są z przesiadkami. Podróż w każdym wypadku należy rozpocząć na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie. Najpopularniejsze linie lotnicze na trasie to: Emirates Airlines, Qatar Airways, British Airways czy KLM. Odpowiednio miejscami przesiadek są: Dubaj, Doha, Londyn i Amsterdam. Prawie wszystkie wymienione miasta przesiadkowe znajdują się w państwach, do których nie potrzebujemy wizy. Wyjątkiem jest Doha w Katarze. Jeśli nasza przesiadka jest odpowiednio długa, warto sprawdzić, co jest do zobaczenia w poszczególnych miejscach.

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

Głównym lotniskiem międzynarodowym w Tanzanii jest Julius Nyerere International Airport w Dar es Salaam. Ceny biletów to około 2500 złotych w dwie strony, chociaż dla wytrawnych poszukiwaczy okazji nie będzie problemem znalezienie biletu poniżej 2000 zł. Z pewnością nasza wyszukiwarka. Wam w tym pomoże! Jeśli natomiast szukanie lotów nie jest Waszym ulubionym zajęciem, możemy się tym zająć za Was! Skontaktujcie się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub naszego Fanpage'a na FacebookuTutaj znajdziecie więcej szczegółów.

Coraz popularniejszy staje się także Port Lotniczy Zanzibar – Kisauni. Tam ceny biletów są droższe, oscylują między 3000-3500 zł. Lot na Zanzibar opłaca się raczej tylko, jeśli nie mamy zamiaru ruszać z wyspy na ląd. W innym przypadku, lepiej zacząć od eksplorowania Tanzanii lądowej, a następnie odpocząć na Zanzibarze. W drugim przypadku, warto rozważyć lot na lotnisko znajdujące się najbliżej północnych parków narodowych – Port Lotniczy Kilimandżaro. Bilety są tam niestety najdroższe, ale czasem trzeba przekalkulować dojazdy, noclegi, a może okazać się, że koszty wyjdą podobne lub niewiele wyższe. A dla ceniących wygodę jest to z pewnością najlepsze rozwiązanie. Jedynymi liniami europejskimi, które latają na tej trasie są holenderskie KLM. Ceny wynoszą zwykle około 4000 zł, ale zdarzają się i takie za nieco ponad 3000 zł! 

Tanzania/Tanzania-Afryka-breakplan

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Na co uważać przy wyborze linii lotniczych. Zobacz nasz artykuł!

 

Najtańszym sposobem na dostanie się do Tanzanii, jest wybór lotniska Jomo Kenyatta w Nairobi. Samoloty do Kenii są znacznie tańsze, okazję można złapać nawet za mniej niż 2000 zł, a i regularne ceny raczej nie przekraczają 2500 zł. Z Nairobi regularnie odjeżdżają autobusy do Aruszy, bazy wypadowej na safari i wspinaczkę w Tanzanii. Cena takiego biletu to 30$. Ostatni autobus wyrusza około 16, także jeśli przylatujemy w godzinach porannych, to bez problemu się na niego załapiemy. Jeśli do Nairobi przylatujemy po południu, konieczna będzie rezerwacja noclegu. Dojazd przez Kenię wiąże się jednak z wykupieniem wizy tranzytowej w cenie 20$. Można to zrobić online (https://www.ecitizen.go.ke/ +1$ opłat serwisowych) lub bezpośrednio po przylocie na lotnisko. Mimo dodatkowych kosztów i kombinacji, czasem taka opcja bardziej się opłaca.

W zależności od wybranych linii czas przelotu jest różny, jednak sumarycznie wynosi około 11 godzin. Lecąc na przykład Emirates Airlines, mamy przesiadkę w Dubaju, gdzie podróż trwa niecałe 6 godzin, a następnie z Dubaju do Nairobi czy Dar es Salaam około 5 godzin. 

Tanzania/Tanzania-Afryka-breakplan

Z lotniska w Dar do centrum miasta najłatwiej i najbezpieczniej dostać się taksówką. Kurs nie powinien kosztować więcej niż 25 000 szylingów tanzańskich, czyli niecałe 12$. Niestety taksometry nie funkcjonują w ogóle, dlatego z góry trzeba ustalić cenę kursu. Tańszą opcją, żeby dostać się do miasta, są miejskie autobusy. Przystanek znajduje się 500 metrów od lotniska, autobusy kursują całą dobę, a przejazd kosztuje 200/300 szylingów, a więc… 0,1/0,2$. Jeśli planujemy podróż z Nairobi do centrum, taksówka powinna kosztować około 2000 szylingów kenijskich, czyli 20 dolarów. Alternatywą dla taksówek może być transport minibusami: Green oraz Yellow Citi Hoppa, gdyż dojazd do centrum kosztuje 50 szylingów. Autobusy natomiast odjeżdżają z hali 1 i 2 przed dworcem przez cały dzień i kosztują 40 szylingów.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Tanzanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-08-05 04:38:59
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy