Tanzania

TanzaniaPolityka wjazdowa

Przepisy wjazdowe

Aby wjechać do Tanzanii musicie posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy, z przynajmniej dwiema czystymi stronami. Przydać się może również żółta książeczka szczepień, mimo że teoretycznie przybywając z Europy drogą lotniczą nie jest ona wymagana. Jeśli jednak macie przesiadkę w Kenii czy w innych krajach Afryki, trzeba ją mieć. Nie ma ograniczeń co do wwozu obcej waluty ani wymogu jej deklarowania przy wjeździe. Nie wolno jednak wwozić ani wywozić waluty tanzańskiej.

 Kilimandaro-Tanzania-breakplan

 

>>>SPRAWDŹ: Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia? Pomożemy Ci je dobrać, znajdując najlepsze oferty!

Wiza

Wymaganym dokumentem wjazdowym jest również wiza, którą wyrobić można na lotniskach i lądowych przejściach granicznych. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej, ważnej 90 dni, to 50$. Dwukrotnej 70$, przy czym długość pobytu i tak nie może przekroczyć wspomnianych 3 miesięcy. Aplikując o wizę, poza wypełnieniem wniosku, warto mieć ze sobą zdjęcie paszportowe, skan paszportu oraz wydrukowany bilet powrotny. Przezorny zawsze ubezpieczony! Wiza jest ważna zarówno w Tanzanii, jak i na Zanzibarze.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Tanzanii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-08 10:13:04
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)