Wietnam

WietnamZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna w Wietnamie znajduje się na wysokim poziomie. Przed wyjazdem do Wietnamu konieczne jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ bez tego rachunek za wizytę u lekarza może być ogromny.

szpital wietnam 960x480

Jeżeli wyjeżdżacie w wymarzoną podróż i nie chcecie się martwić kosztami opieki zdrowotnej, zapoznajcie się z ofertą ubezpieczeń turystycznych

Szczepienia

Aby wjechać do Wietnamu nie są wymagane żadne szczepienia, jednak warto zaszczepić się przeciwko durowi brzusznemu czy WZW typu A.

 

>>>SPRAWDŹ: Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia? Pomożemy Ci je dobrać, znajdując najlepsze oferty!

Higiena

   Po pierwsze woda, ta, która leci w kranie zdecydowanie nie nadaje się do picia, ale też nie popadajmy w skrajności - możemy się w niej myć i jeśli przypadkiem wleci nam do ust, nie powinno stać się nic złego. Jednak, aby zaspokoić pragnienie korzystajmy zawsze z tej butelkowanej. Zakrętki od wody w całym Wietnamie opieczętowane są dodatkowo folią, jeśli jej nie ma, może to znaczyć, że butelka była już otwierana.

Warunki sanitarne w lokalach gastronomicznych nie zawsze należą do idealnych, dlatego przestrzegajmy kilku zasad: jedzmy tylko tam, gdzie stołuje się dużo ludzi (oznacza to, że jedzenie powinno być świeże), zawsze myjmy owoce (mogą się na nich znajdować pasożyty lub bakterie), jedzmy tam, gdzie potrawy są świeżo przygotowywane (ze względu na to, że nie zawsze widzimy proces przygotowywania, trzymajmy się pierwszej zasady).

Przed jedzeniem naturalnie starajmy się myć ręce. W podróży ze względu na to, że dotykamy wszystkiego, nie zaszkodzi uzbroić się w krem dezynfekujący, ponieważ nie zawsze będziemy mieli okazję skorzystać z wody.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Wietnamu.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 21:53:02
Jarek
Redaktor
adres:
Warszawa / Polska

Moją największą pasją jest podróżowanie. Poszukuję miejsc w których można dostrzec autentyczną kulturę i tradycję. Nie lubię siedzieć w jednym miejscu, zawsze wybieram aktywny wypoczynek.