Agra

AgraInne

Ciekawostki

Wybierając się do Agry należy przygotować się na możliwość długiego czekania w kolejkach właściwie wszędzie. Także, wydawać by się mogło, magiczny Taj Mahal, to miejsce, gdzie o każdy centymetr przestrzeni będziemy musieli walczyć z innymi osobami – szczególnie podczas robienia zdjęć z widokiem na budowlę.

Warto wiedzieć, że w Indiach ceny atrakcji turystycznych dla obcokrajowców znacznie różnią się od cen lokalnych. Przykładowo wstęp do Taj Mahal dla Hindusów kosztuje 20 rupii, a dla turystów zagranicznych... 750 rupii. Jest to największa różnica, w innych miejscach nie wygląda to aż tak drastyczne, jednak obrazuje sytuację w kwestii cen biletów.

Ciekawą formą zwiedzania miasta może być wynajęcie taksówki na cały dzień. W zależności od ustaleń kierowca zabierze nas do wszystkich atrakcji turystycznych, za ustaloną wcześniej sumę (może to kosztować do 100 zł). Należy być jednak przygotowanym na niespodziewane przystanki w sklepach i warsztatach, gdzie będziemy zachęcani do zakupów.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-22 13:28:32
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy