Bangkok - wycieczka

Bangkok - plan wycieczki (5 dni)Wprowadzenie

Wprowadzenie

Jak zwiedzić Bangkok i nie zwariować? My wiemy – skorzystać z naszej wycieczki! Krok po kroku pokażemy Wam co zobaczyć w stolicy Państwa Uśmiechu oraz jak w te wszystkie miejsca dotrzeć, nie wciągając się w szalony wir ulicy. Podczas wycieczki zwiedzicie między innymi Pałac Królewski,świątynię Wat Pho, przejdziecie się po słynnej Khao San, obkupicie na Chatuchak Market i posłuchacie o niegdyś najsłynniejszym obcokrajowcu w Bangkoku – Jimie Thompsonie. Wycieczkę zaprojektowaliśmy tak, abyście poczuli ten magiczny klimat miasta oraz Tajlandii i tym sposobem byli jak najbliżej mieszkańców - bo to właśnie dzięki nim zakochujemy się w tym kraju!

Pomysł na wycieczkę jest, ale co z dojazdem i noclegami? Jeśli wyszukiwanie najtańszych i najbardziej komfortowych opcji przyprawia Was o zawrót głowy, pędzimy na ratunek! Dzięki naszej wyszukiwarce lotów szybko znajdziecie najdogodniejsze połączenie z Waszego miasta. A noclegi? Na portalu Breakplan czeka wyszukiwarka od booking.com, która sprosta wszystkim Waszym oczekiwaniom i zaproponuje najlepsze noclegi w okazyjnej cenie!

 

Bangkok jest Tajlandią w pigułce i niezwykłą bramą do poznania tego kraju. Tajlandia ma wiele do zaoferowania, więc nie poprzestańcie na stolicy! Sprawdźcie koniecznie, co oferuje Tajlandia w naszym darmowym przewodniku od Breakplanu!

 

Jak przygotować się do wycieczki? Czyli co powinniście wiedzieć przed rozpoczęciem wycieczki po Bangkoku

 

• Jeśli jesteście zdecydowani na odwiedzenie stolicy Tajlandii, to pora na wybranie terminu! Tajlandia, jak i inne kraje Azji Południowo-Wschodniej, przez pewien okres w roku są pod wpływem pory deszczowej. Ważne, aby uniknąć najgorętszego i najbardziej wilgotnego okresu. Żeby wybrać najdogodniejszy termin, sprawdźcie rozdział „Kiedy jechać?” w przewodniku po Bangkoku. Aby poczuć prawdziwą magię danego miejsca, warto przyjechać i uczestniczyć w ważnych dla Tajlandii wydarzeniach i festiwalach – są takie imprezy, których przegapić nie można! Zerknijcie do rozdziału „Kultura i zwyczaje” , aby znaleźć najważniejsze wydarzenia, które mają miejsce w stolicy.

 

• Jeśli już wiecie kiedy jechać, sprawdźcie politykę wjazdową Tajlandii oraz koniecznie przygotujcie się na sytuacje, których nigdy się nie planuje! Ubezpieczenie uratuje Was podczas nieprzyjemnych sytuacji oraz zapewni komfort podróży – sprawdźcie ofertę od tego ubezpieczyciela .

 

• Przed wyjazdem upewnijcie się również, czy wiecie o wszystkich zalecanych szczepieniach oraz jak jeszcze obronić się przed chorobą w czasie wyjazdu. W tym celu zerknijcie do rozdziału „Zdrowie i Bezpieczeństwo ”.

 

• Jeśli nasz plan wycieczki po Bangkoku jest dla Was niewystarczający, ułóżcie swój własny! Tutaj znajdziecie poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy planowaniu swojej podróży. W rozdziale „Co warto/nie warto?” naszego przewodnika po Bangkoku znajdziecie zbiór wielu atrakcji oraz praktycznych informacji na ich temat.

 

• Autobusy? Promy? MRT czy BTS? Moto taxi czy może normalne taksówki? A tuk -tuki?! Aby nie zwariować w tym wiecznie zatłoczonym mieście i w najlepszy sposób dojechać do wybranej atrakcji, w przewodniku po Bangkoku opisaliśmy wszystkie rodzaje transportu po tym mieście, dzięki czemu szybko się odnajdziecie. Równie spory wachlarz możliwości daje tajski street food.

 

• Jeśli jesteście smakoszami, zobaczcie gdzie w Bangkoku znajdują się najlepsze miejscówki do skosztowania azjatyckich potraw.

 

• Zanim zaczniecie wycieczkę, przygotujcie się finansowo – obecny kurs bahtów, informacje o cenach, a także o płatnościach znajdziecie w naszym przewodniku po Tajlandii, w rozdziale „Waluta” . Kwoty podane w naszej wycieczce są aktualne na sierpień 2017. Pamiętajcie tuż przed wyjazdem upewnić się, czy nic się nie zmieniło.

 

• Ceny za bilety do atrakcji oraz godziny otwarcia zabytków są aktualne na sierpień 2017. Pamiętajcie tuż przed wyjazdem upewnić się, czy nic się nie zmieniło.

 

O co zadbać przed rozpoczęciem każdego dnia zwiedzania?

 

• Aby korzystać jak najlepiej i najdłużej z każdego dnia wycieczki, polecamy Wam zabierać ze sobą codziennie wodę, wygodne obuwie, coś na zakrycie głowy, krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne!

• Zabierzcie ze sobą również coś na okrycie ramion i nóg – wejście do świątyni wymaga odpowiedniego ubrania (restrykcje są głównie dla kobiet, jednak panowie też powinni nie przesadzać z krótkimi spodenkami czy koszulkami).

 


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-02 13:37:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy