Bangkok - wycieczka

Bangkok - plan wycieczki (5 dni)Dzień 3

Wstęp

Co powinniście wiedzieć przed rozpoczęciem 3-ego dnia zwiedzania:

• Zwiedzanie trzeciego dnia zajmie Wam około 7-8 godzin.

• Zobaczenie każdej ze świątyń potrwa około godziny, zaś China Town jest na tyle pasjonujące, że warto poświęcić mu dłuższą chwilę.

 

Atrakcje:

Wat Saket – Świątynia Złotej Góry, która jak nazwa wskazuje znajduje się na wzgórzu. Jest to jeden z najstarszych zespołów świątynnych w Bangkoku.

Wat Arun – świątynia świtu, która jest symbolem stolicy. Najpiękniejsze widoki można podziwiać podczas wschodu/zachodu słońca. Z wieży widać robiącą wrażenie panoramę miasta.

China Town oraz Małe Indie – obowiązkowe miejsce dla smakoszy kuchni azjatyckiej. Najlepiej odwiedzać je wieczorem, gdy ulice wypełniają się straganami, a drogę wskazują świecące neony.

Mapę z trasą dzisiejszego dnia zwiedzania znajdziecie tutaj.

Program

Plan dnia:

1. Dzień zaczniecie od Wat Saket, która znajduje się w okolicy Pomnika Demokracji (kierujcie się na Phanfa Bridge). Świątynia ze wzgórzem jest otwarta od 9:00 do 17:00, czas zwiedzania to około 1-1,5h, cena biletu to 100thb*. Wzgórze porośnięte jest drzewami, więc jeśli będziecie chcieli chwilę odpocząć, będzie to właściwe miejsce na rozciągnięcie nóg na ławce. Z świątyni wsiądźcie w autobus nr 15 lub 47 i wysiądźcie na przystanku Sanam Luang (okolica Pałacu Królewskiego). Stamtąd przesiądźcie się w autobus 19 (czas przejazdu około godziny).

2. Autobus nr 19 zabierze Was do Wat Arun (cena przejazdu około 20-30thb). Świątynia czynna jest od 8:30 do 17:30, a bilet kosztuje również 100thb*. Proponujemy Wam przyjazd na około godzinę 16 i zostanie aż do zachodu słońca.

3. Z Wat Arun wsiądźcie w autobus nr 19 (przystanek na ulicy Thanon Arun Amarin) i na przystanku Memorial Bridge przesiądźcie się w busa nr 73 i wysiądźcie na przystanku Hua Lamphon Railway Station. Stąd wystarczy krótki spacer najpierw do Rama IV Road, a potem Mittaphap Tha-China Rd, która zaprowadzi Was prosto na rondo z bramą do China Town (przejazd powinien zająć niecałą godzinę i kosztować około 20-30thb). Od bramy odchodzi słynna Yaowarat. Czas na China Town oraz Małych Indii warto spędzić na oglądaniu stoisk oraz próbowaniu pysznego jedzenia. Do Pomnika Demokracji wrócicie, jadąc z Hua Lamphong autobusem nr 159 (cena mniej niż 20thb).

4. Jedzenie: Jeśli zgłodniejecie już po zwiedzeniu Wat Saket, możecie spróbować pad thaia w pobliskiej Loong Pha Pad Thai (315/1 Maha Chai Road) lub Thip Samai ( ta sama ulica, nr 313). Jeśli chodzi zaś o wieczór, to polecamy po prostu przejście się ulicą Yaowarat i kosztowanie jedzenia z ulicznych straganów i barów. Dajcie się ponieść zapachom i zaufajcie swoim nosom!


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-02 13:37:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy