Bangkok - wycieczka

Bangkok - plan wycieczki (5 dni)Dzień 5

Wstęp

Co powinniście wiedzieć przed rozpoczęciem 5-ego dnia zwiedzania:

• Jeśli akurat w Bangkoku kończycie swoją podróż i wracacie stąd do domu, być może będziecie chcieli kupić pamiątki dla siebie i najbliższych. W takim przypadku dobrym pomysłem jest zabranie czegoś, co pomieści te wszystkie rzeczy. Chyba, że chcecie pojemną torebkę kupić właśnie na miejscu, drogie Panie ;)

 

• Jeśli będziecie mieli ochotę wybrać się do innego skybaru niż proponujemy, sprawdźcie koniecznie dress code. Niektóre bary wymagają dosyć eleganckiego ubrania. Na szczęście nie w Cloud 47 ;)

 

Atrakcje:

Chatuchak market - jest jednym z największych weekendowych targów na świecie! Jest tu chyba wszystko, o czym tylko można zapragnąć: od jedzenia, po ubrania aż do sztuki włącznie. Trzeba uważać, aby się tutaj nie zgubić!

JJ Green Market – mniejszy targ, który znajduje się obok Chatuchak, w parku Wachirabenchatat. Kupicie tutaj wiele oldschoolowych pamiątek

Cloud 47 – jeden z popularniejszych skybarów w Bangkoku, z którego możecie podziwiać tętniące nocą miasto.

 

Mapę z trasą dzisiejszego dnia zwiedzania znajdziecie tutaj.

Program

Plan dnia:

1. Proponujemy Wam zakupowe szaleństwo na Chatuchak Market, które otwarte jest w soboty i niedziele. Z Pomnika Demokracji dojedziecie do Chatuchak autobusami nr 503, 509 lub 59 (cena – mniej niż 20thb). Pomiędzy bieganiem z siatkami pełnymi pamiątek, proponujemy Wam odpoczynek we wspomnianym już parku, spacerując lub uspakajać oddech na jednej z ławek w parku Wachirabenchatat.

2. Jeśli starczy Wam siły i chęci, możecie odwiedzić także JJ Green Market, który otwarty jest od 17:00 do 24:00, od czwartku do niedzieli. Market znajduje się zaraz obok (nie całe 10 minut spacerem) w parku, o którym Wam wspomnieliśmy wyżej.

3. Aby dojechać do kolejnej atrakcji, wsiądźcie w kolejkę BTS przy Chatuchak – stacja Mo Chit i wysiądźcie na stacji Sala Daeng. Stamtąd wystarczy parominutowy spacer Silom Road. Cena za przejazd to 42thb. A co proponujemy jako ostatnie? Miejsce, w którym poczujecie się jak w niebie. Po ciężkim dniu nic tak nie relaksuje jak piwo lub drink na 47 piętrze wieżowca, a dokładniej w barze Cloud 47. Oglądanie miasta po zmroku to rzecz obowiązkowa, ponieważ Bangkok dopiero wtedy pokazuje swoje prawdziwe oblicze – miasta, które nawet na godzinę nie zasypia! Powrót do Pomnika Demokracji autobusem nr 47 (mniej niż 20thb).

4. Jedzenie: Gdy już Wasze brzuchy zaczną się odzywać i przekrzykiwać zakupowe żądze, to najlepiej zjeść... na targu! Tuż przy wejściu do Chatuchak macie rządek ulicznych knajpek, w których spokojnie możecie zjeść obiad, zaś w parku Wachirabenchatat dodatkowo zaopatrzycie się w desery czy inne słodkie przysmaki. Również w samym sercu Chatuchak znajdziecie fajne knajpy z jedzeniem i zimnym piwem, np. znajdujący się w sektorze 8 Viva 8 – Bar. Jeśli lubicie kokosy, koniecznie na targu znajdzie CocoJJ.

 


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-02 13:37:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy