Bangkok - wycieczka

Bangkok - plan wycieczki (5 dni)Dzień 2

Wstęp

Co powinniście wiedzieć przed rozpoczęciem 2-ego dnia zwiedzania:

• Zwiedzanie Wat Pho to około 1,5h, podobnie w Muzeum Syjamu (zależy od ilości wystaw w środku).

• Długość rejsu po Menam zależy od tego jak daleko chcecie dopłynąć, jednak spokojnie możecie sobie policzyć około godziny. Cały dzień zwiedzania zajmie Wam więc około 5 godzin.

 

Atrakcje:

• świątynia Wat Pho – w jej wnętrzu znajduje się ogromny leżący Budda.

• Muzeum Syjamu – muzeum, które w innowacyjny i multimedialny sposób opowiada historię Tajlandii. 

• Rejs po rzece Menam – Bangkok jest nazywany Wenecją Azji. Idealnym sposobem na przekonanie się o tym, jest zobaczenie miasta z perspektywy rzeki.

 

Jesteście ciekawi, gdzie na mapie Bangkoku znajdują się dzisiejsze atrakcje? Sprawdzicie Waszą trasę tutaj. 

Program

Plan dnia:

1. Drugi dzień rozpoczniecie z samego rana od Wat Pho (otwarta 8:00-17:00, czas zwiedzania 1- 1,5h, cena 100thb)*.

2. Na tyłach świątyni znajduje się kolejny punkt zwiedzania, czyli Muzeum Syjamu, do którego możecie się przejść (muzeum otwarte 10:00-18:00, czas zwiedzania około 1,5h, cena - 300thb) - przejście zajmie około 10 minut. Jeśli będziecie mieli ochotę chwilę odpocząć, przejdźcie się do pobliskiego parku Saranrom (7 minut spacerem).

3. Jako że będziecie w okolicy rzeki Menam, po zwiedzaniu proponujemy Wam przepłynięcie się promem – możecie sami wybrać, który kierunek bliższy jest Waszemu sercu lub jeśli będziecie mieli czas, przepłynąć się w obie strony! Dla przykładu z Rajini Express Boat Pier (przy ul. Rachini Alley) możecie popłynąć w dół i wysiąść na przystani Central Pier/Sathon (Taksin) (nie powinno wyjść drożej niż 20thb).

4. Aby z ostatniego punktu (Central Pier) wrócić do Pomnika Demokracji, wystarczy złapać kolejkę BTS (stacja Saphan Taksin) i pojechać nią do przystanku National Stadium (cena za przejazd 37thb). Jeżeli chcecie dojechać do Pomnika Demokracji, złapcie stąd autobus nr 15 lub 47, który zabierze Was na Ratchadamnoen Road, skąd 15 minut spacerem jesteście przy Pomniku Demokracji. Linia 47 jedzie bezpośrednio do Pomnika, jednak ze względu na korki może to zająć trochę dłużej (cena za autobus - mniej niż 20thb, zależy od autobusu).

5. Jedzenie: Po drodze do promu będziecie mijali z pewnością kilka barów oraz restauracji. Możecie dla przykładu zatrzymać się w dosyć taniej Tang Heng Kee (302 Maharaj Road), Ama (270 - 272 Maha Rat Road) lub bardziej ekskluzywnej Sala Rattanakosin Eatery And Bar (39 Maharat Road) na której dachu możecie równocześnie podziwiać widoki i delektować się obiadem.

 


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-02 13:37:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy