Bangkok - wycieczka

Bangkok - plan wycieczki (5 dni)Dzień 1

Wstęp

Co powinniście wiedzieć przed rozpoczęciem 1-ego dnia zwiedzania:

• Zwiedzanie kompleksu pałacowego jest możliwe w godzinach 8:30-15:30, dlatego dzień najlepiej zacząć rano. Wizyta w kompleksie to około 3h (zależy od preferencji), zaś spacer i pobyt na Khao San zależy w zupełności od Was.

 

• Po zwiedzaniu Pałacu proponujemy Wam czas wolny – możecie poświęcić go na spacer po okolicy, zatrzymanie się na jedzenie, skrycie w cieniu drzew czy wrócenie na chwilę do pokoju.

 

Khao San najlepiej odwiedzić wieczorem – przechadzka z kupnem pamiątek oraz wizyta w barze to na pewno ok. 2-3 godziny.

 

• Przeznaczcie ten dzień bardziej na adaptację oraz zaznajamianie się z nowym miejscem niż na ambitne zwiedzanie.

 

Atrakcje:

• Pałac Królewski – rezydencja królów Tajlandii oraz przykład połączenia tajskiej i europejskiej architektury.

Wat Phra Kaew – świątynia na terenie kompleksu królewskiego ze słynnym i najważniejszym w Tajlandii Szmaragdowym Buddą.

Khao San Road – najpopularniejsza i najbardziej rozrywkowa ulica stolicy.

 

Jesteście ciekawi gdzie na mapie Bangkoku znajdują się dzisiejsze atrakcje? Tutaj znajdziecie gotową trasę zwiedzania na Wasz telefon!

Program

Plan dnia:

1. Co na początek? Najsmaczniejsze kęski! Pobyt Bangkoku rozpoczniecie od obowiązkowej atrakcji: Pałacu Królewskiego (cena za pałac oraz świątynie - 500 thb)* oraz świątyni Wat Phra Kaew. Aby się do niego dostać, najlepiej zrobić sobie spacer spod Pomnika Demokracji (blisko Khao San), dzięki czemu od razu zaczniecie zaznajamiać się z miastem.

 

2. Po zwiedzaniu Kompleksu pałacowego, proponujemy Wam spacer po okolicy: aby skryć się przed słońcem możecie zajrzeć do położonego nad Menam Stanti Chai Prakan Public Park, gdzie po drodze możecie zjeść w poleconych niżej restauracjach. Wieczorem proponujemy zajść... na słynną Khao San Road (spacer bez atrakcji po drodze to około 30 minut). Będziecie mogli usiąść w jednej z fajnych knajp, napić się piwa, posłuchać muzyki oraz kupić jakieś pamiątki ;) Jeśli już tu będziecie, zajrzyjcie koniecznie też na Rambuttri Alley, która leży równolegle do Khao. Jest to nieco spokojniejsza wersja słynnej ulicy. Dojście z Khao San Road do Pomnika Demokracji to około 10 minut. Wystarczy dojść do Ratchadamnoen Klang Rd i dalej iść prosto.

 

3. Jedzenie: Po zwiedzeniu Pałacu Królewskiego na obiad możecie wybrać się np. do PEEPS Thai Eatery (60 Phra Arthit Road, blisko Pałacu) lub Hemlock, który znajduje się przy tej samej ulicy, pod numerem 56. A co z kolacją? W okolicach Khao San jest spory wybór! Dla przykładu możecie zajrzeć na równoległą Rambuttri Road, gdzie pod nr 225 znajduje się Max's Magical Thai Food lub do znajdującej się pomiędzy dwoma ulicami Shoshany (86 Chakapong Rd) również z azjatyckim jedzeniem. Znajduje się tutaj również sporo barów z grającą przez całą noc muzyką – najlepszym sposobem jest tutaj jednak zdanie się na intuicje i pójście za ulubionym kawałkiem! 

 


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-02 13:37:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy