Bangkok - wycieczka

Bangkok - plan wycieczki (5 dni)Dzień 4

Wstęp

Co powinniście wiedzieć przed rozpoczęciem 4-ego dnia zwiedzania:

• Targi zaczynają dzień z samego rana, dlatego wyjazd na Khlong Lat Mayom również proponujemy skoro świt - tego dnia pewnie się nie wyśpicie! ;)

• Zwiedzanie wraz z odpoczynkiem w Lumphini Park zajmie Wam prawdopodobnie 8h, zależy ile będziecie chcieli spacerować po parku :)

 

Atrakcje:

Khlong Lat MayomBangkok słynie z pływających targów, które zachwycają zapachami, całą gamą kolorów oraz przepysznymi, świeżymi potrawami. Będziecie mieli okazję popróbować smakołyków i porobić zdjęcia.

• Dom Jima Thompsona – od członka agencji wywiadowczej, po handlarza jedwabnych tkanin. Proponujemy Wam zwiedzanie domu niegdyś najpopularniejszego obcokrajowca w Bangkoku, który zginął w nieznanych okolicznościach.

Lupmphini Park – jeden z najczęściej odwiedzanych parków w stolicy, który słynie z mieszkających tutaj waranów.

 

Mapę z trasą dzisiejszego dnia zwiedzania znajdziecie tutaj.

Program

Plan dnia:

1. Na pierwszy rzut proponujemy targ Khlong Lat Mayom. Aby do niego dojechać, polecamy tym razem wybrać taksówkę (dojazd zajmie zapewne około 30 minut, zwiedzanie zaś z 2-3 godziny). Z Pomnika Demokracji w jedną stronę powinniście zapłacić do 140thb. Po wyśmienitej uczcie i mamy nadzieję wielu kolorowych zdjęciach, z powrotem wsiądźcie w taksówkę i tym razem poproście kierowcę o wysadzenie na Phanfa Bridge. Stąd wsiądźcie w prom i wyskoczcie z niego na przystani Hua Chang(cena około 20thb, czas dojazdu około 30-40 minut).

floating-market-bangkok-tajlandia-breakplan

2. Krótki spacer z przystani znajduje się Dom Jima Thompsona, otwarty od 9:00 do 18:00, bilety dla dorosłych kosztują 150thb, studenci/uczniowie poniżej 22 roku życia zapłacą 100thb*. Zwiedzanie muzeum zajmuje około godziny. Z Domu Jima Thompsona do kolejnej atrakcji możecie dojść na piechotę, jednak jeśli nogi będą odmawiać posłuszeństwa, proponujemy Wam wsiąść w BTS na stacji National Stadium i wysiąść na Chit Lom, skąd już będzie rzut beretem (około 1km) do parku. Cena za przejazd BTS to 22thb.

3. Ostatnim punktem dnia jest odpoczynek i spacer Lumphini Park. Z powrotem do Pomnika Demokracji dojedziecie autobusami 15, 47 lub 59 (czerwone autobusy są darmowe, za resztę zapłacicie do 20 thb).

4. Jedzenie: Po zwiedzeniu Domu Jima Thompsona w celu zjedzenia możecie po prostu pójść do pobliskich centrów handlowych: MBK lub Siam Discovery, gdzie na ostatnich piętrach są specjalnie wydzielone strefy gastronomiczne, z dobrym i przystępnym cenowo jedzeniem (np. Yana Restaurant). Innymi miejscami po drodze do Lumphini jest np. Inter Restaurant (432/1-2 Siam Square 9) lub coś idealnego na orzeźwienie i spróbowanie słodkiego przysmaku – Mango Tango (Siam Squares Soi 3, Rama One Road).

 


 Staramy się, aby ta wycieczka była dla Was wartościowa i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy program wycieczki, który przeczytaliście, ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad tym programem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-02 13:37:47
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy