Ekwador

EkwadorZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Ogólnie rzecz biorąc, opieka zdrowotna jest niedroga, bo np. za badanie lekarskie zapłacimy od 5 do 25 dolarów, a poważna operacja kosztuje kilkaset dolarów. Więc w razie jakiejś nieprzewidzianej sytuacji nie wydamy majątku na leczenie.

Jeśli jednak jesteście bardzo oszczędni i nie chcecie płacić nic (albo prawie nic) dobrze jest wykupić ubezpieczenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń turystycznych jednego z naszych partnerów. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości przed wyjazdem, dobrze jest pójść do gabinetu medycyny podróży. Tam uzyskamy fachową i wyczerpującą odpowiedź na nasze pytania.

Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w apteczkę i wziąć:

a) leki, które przyjmujemy na co dzień z powodu chorób przewlekłych (weźmy taką ilość, aby wystarczyła na cały pobyt);

b) lek przeciwmalaryczny (warto pójść do lekarza po poradę, a przy okazji wziąć receptę);

c) lek przeciwbiegunkowy;

d) środki przeciwbólowe;

e) środki dezynfekcyjne skóry;

f) opatrunki;

g) okulary przeciwsłoneczne i kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Szczepienia

Przed podróżą do Ekwadoru warto sprawdzić własną kartę szczepień (mimo że nie jest to wymogiem). Zaleca się szczepienia od odry/świnki/różyczki oraz błonicy/krztuśca/tężca. Takie działania profilaktyczne najlepiej zrobić minimum 6 tygodni przed wyjazdem, aby mieć czas na uzupełnienie ewentualnych braków.

Higiena

Ekwador nie należy do najczystszych krajów na świecie, a wiele produktów jest sprzedawanych na targowiskach i ulicach. Robiąc zakupy w takich miejscach zachowaj dużą ostrożność, szczególnie na wybrzeżu, gdzie panuje wysoka temperatura, a sprzedawane tam jedzenie na ulicy może nie być pierwszej świeżości.

Dobrą zasadą jest jedzenie ugotowanych/usmażonych produktów. Szczególnie unikaj surowego mięsa, jeśli masz możliwość, to wybieraj ugotowane warzywa. Pozwoli to znacznie zmniejszyć ryzyko zatrucia pokarmowego. Uważaj również na wodę! Nigdy nie pij kranówki, wybieraj butelkowaną lub chociaż przegotowaną. Kupując wodę w knajpach nie bierz lodu (wiele lokali praktykuje podawanie lodu z wody z kranu).

Co do higieny w hotelach, hotelach, itp., standard zależy od ceny jaką zapłacimy. Znajdziemy nocleg nawet za 4 czy 5 dolarów, gdzie warunki będą raczej niezbyt higieniczne, natomiast już za około 12-16 dolarów będziemy mieć schludne i przyjemne lokum.

 


Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacje o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-01-05 19:21:54
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)