Filipiny

FilipinyZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Ubezpieczenie w ramach NFZ nie obowiązuje na Filipinach, tak samo jak popularna karta EKUZ. W związku z tym bezwzględnie należy ubezpieczyć się na własną rękę. Ważne, aby nasze ubezpieczenie zawierało akcje ratownicze, koszty leczenia, leczenie ambulatoryjne i szpitalne, choroby tropikalne oraz transport na terenie kraju, jak i do Polski. Osoby młode, które nie ukończyły 30 roku życia, mogą skorzystać z ubezpieczenia w ramach karty Euro26. Jest to najtańsza opcja, ważna przez cały rok, a nie tylko na czas wakacji, która nadaje się zarówno na wyjazd wypoczynkowy, jak i dla amatorów sportów ekstremalnych.

W innych przypadkach możemy udać się do dowolnego ubezpieczyciela, sprawdzając jednak czy ma on zawartą odpowiednią umowę z firmami mającymi przedstawicieli na Filipinach. W większości przypadków zwrot kosztów leczenia nastąpi dopiero po powrocie do kraju, po okazaniu dowodu wpłaty. Jednak kwoty te nie są wysokie. Wizyta u lekarza kosztuje około 20 USD, a doba w szpitalu (bez badań) 40 USD. Wbrew powszechnej opinii, służba zdrowia na Filipinach jest dobrze rozwinięta. We wszystkich większych miastach są w pełni wyposażone szpitale, kliniki i przychodnie. Najpopularniejszym wśród obcokrajowców jest szpital St. Luke (279 E. Rodriguez Avenue, Quezon City; Tel. (011 63 2) 722 6161). Ograniczony dostęp do służby zdrowia występuje na obszarach wiejskich, lecz i tam w sklepie dostaniemy podstawowe środki przeciwbólowe lub leki na problemy żołądkowe.

Zawsze pamiętajmy o ubezpieczeniu zdrowotnym.  Jest to jeden z najważniejszych punktów w całej Waszej podróży. Jeśli chcecie spędzić wymarzone wakacje nie martwiąc się o dodatkowe koszty w przypadku opieki zdrowotnej to zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń turystycznych.

Jeśli chcecie mieć pewność że Wasze ubezpieczenie będzie idealnie dopasowane do charakteru wyjazdu, skontaktujcie się z naszym Osobistym Doradcą Podróży. Po krótkiej rozmowie członek naszego teamu wyśle Ci najlepsze propozycje ubezpieczeń.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Na Filipinach nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne i nie wymaga się żadnych szczepień profilaktycznych. Niemniej jednak, udając się w każdą podróż należy zadbać o swoje zdrowie, dlatego na Filipiny zaleca się szczepienia na błonicę i tężec, dur brzuszny oraz WZW typu A i B.

Higiena

Warunki życia na Filipinach zdecydowanie odbiegają od standardów europejskich. Ponad ¼ ludności żyje w ubóstwie, miasta są w większości brudne i zaniedbane, a liczne dzielnice biedy tylko potęgują wrażenie dezorganizacji i bałaganu. Jednak nie należy się tym zrażać. Zderzenie z zupełnie inną rzeczywistością może być kolejnym ciekawym doświadczeniem z podróży, choć pamiętajmy, że w większości atrakcji turystycznych dba się o czystość i porządek. Woda z kranu nie nadaje się do picia, a podczas mycia zębów zaleca się korzystanie z wody butelkowanej. Nie ma jednak problemu ze spożywaniem ulicznego jedzenia – tak naprawdę stanowi to największy urok Filipin i jest źródłem najlepszych doznań smakowych.

ręce breakplan

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Filipin.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:20:49
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy