Gruzja

GruzjaGdzie spać?

Gdzie spać?

Gruzja oferuje szeroką gamę możliwości jeżeli chodzi o nocleg. W miastach znalezienie hostelu lub hotelu nie stanowi problemu. Nawet w centrum miast. Czasami nie ma między nimi wyraźnej różnicy. Najtańsze noclegi zazwyczaj zaczynają się w miastach od ok 25 zł (wieloosobowy pokój). Na wsiach często spotykane są gospodarstwa agroturystyczne lub nocowanie w chwilowo wolnej części domu. Ceny są takie same jak w mieście lub niewiele wyższe. Pokoje za to są mniejsze i bardzo prawdopodobne, że w przypadku noclegu w gruzińskim domu dostaniecie bezpłatne śniadanie lub kolację.

W wielu miejscach można nocować w namiocie. Dotyczy to zwłaszcza gór, zarówno Kaukazu, jak i Małego Kaukazu, i terenów niezamieszkałych. Niektórzy właściciele pól mogą żądać drobnej opłaty za rozstawienie namiotu. W miejscach odludnych należy przyjąć typowe środki ostrożności i najlepiej jest nie spać samemu, a w grupie.

 


 „Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-03 09:15:52
Bernard Gutkowski
Redaktor
strona www:
adres:

Z wykształcenia jestem inżynierem choć nie raz powtarzano mi, że powinienem zająć się antropologią. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultury. Obserwować ludzi i ich zachowania. Najlepiej czuję się w omijanych przez turystów miejscach, poza utartymi szlakami. Tam gdzie można doświadczyć prawdziwej odmienności. Wolny czas spędzam różnie. Podróży po krańce świata lub spotkanie z przyjaciółmi w pobliskim barze. Gra na gitarze w domowym zaciszu lub chodzenie po górskich szlakach. Podążam po prostu za swoimi pasjami.