Gruzja

GruzjaGdzie spać?

Gdzie spać?

Gruzja oferuje szeroką gamę możliwości jeżeli chodzi o nocleg. W miastach znalezienie hostelu lub hotelu nie stanowi problemu. Nawet w centrum miast. Czasami nie ma między nimi wyraźnej różnicy. Najtańsze noclegi zazwyczaj zaczynają się w miastach od ok 25 zł (wieloosobowy pokój). Na wsiach często spotykane są gospodarstwa agroturystyczne lub nocowanie w chwilowo wolnej części domu. Ceny są takie same jak w mieście lub niewiele wyższe. Pokoje za to są mniejsze i bardzo prawdopodobne, że w przypadku noclegu w gruzińskim domu dostaniecie bezpłatne śniadanie lub kolację.

W wielu miejscach można nocować w namiocie. Dotyczy to zwłaszcza gór, zarówno Kaukazu, jak i Małego Kaukazu, i terenów niezamieszkałych. Niektórzy właściciele pól mogą żądać drobnej opłaty za rozstawienie namiotu. W miejscach odludnych należy przyjąć typowe środki ostrożności i najlepiej jest nie spać samemu, a w grupie.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Co warto zjeść w Gruzji?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-10 16:30:18
Bernard Gutkowski
Redaktor
strona www:
adres:

Z wykształcenia jestem inżynierem choć nie raz powtarzano mi, że powinienem zająć się antropologią. Uwielbiam podróżować i poznawać nowe kultury. Obserwować ludzi i ich zachowania. Najlepiej czuję się w omijanych przez turystów miejscach, poza utartymi szlakami. Tam gdzie można doświadczyć prawdziwej odmienności. Wolny czas spędzam różnie. Podróży po krańce świata lub spotkanie z przyjaciółmi w pobliskim barze. Gra na gitarze w domowym zaciszu lub chodzenie po górskich szlakach. Podążam po prostu za swoimi pasjami.