Kolumbia

KolumbiaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

W Kolumbii nie ma wymogu posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszty leczenia cudzoziemców są nieco wyższe niż w Polsce, ale jakość usług jest na wysokim poziomie. Polskie ubezpieczenia zdrowotne nie są niestety honorowane, jednak zawsze warto wykupić takie ubezpieczenie przed wyjazdem, szczególnie, gdy wyruszamy do tak egzotycznego kraju, jakim jest Kolumbia. Niekiedy respektowane są ubezpieczenia zdrowotne wynikające z posiadania danej karty kredytowej. Jeśli nie chcecie martwić się dodatkowymi kosztami opieki zdrowotnej, zapoznajcie się z ofertą ubezpieczeń turystycznych

 

>>>SPRAWDŹ: Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia? Pomożemy Ci je dobrać, znajdując najlepsze oferty!

Higiena

Kwestie higieny są podobne, jak w innych krajach o wzmożonym ryzyku zatrucia się. Starajmy się nie pić wody z nieznanych źródeł, a przed zjedzeniem jakiegoś warzywa czy owocu zawsze go umyć. Nie musimy przesadzać z dbaniem o zdrowie, bo Kolumbia nie jest państwem trzeciego świata, gdzie na każdym kroku musimy uważać, by nie zarazić się malarią, dengą, żółtą febrą czy innymi nieprzyjemnymi rzeczami. Oczywiście wskazane są szczepienia, szczególnie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, ale nie są konieczne. Warto zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe, węgiel i leki przeciwbiegunkowe, bo zmiana klimatu lub nowe dla naszego podniebienia smaki mogą mieć nieciekawe konsekwencje dla naszego żołądka.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Kolumbii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 20:06:06
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.