Kolumbia

KolumbiaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

W Kolumbii nie ma wymogu posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszty leczenia cudzoziemców są nieco wyższe niż w Polsce, ale jakość usług jest na wysokim poziomie. Polskie ubezpieczenia zdrowotne nie są niestety honorowane, jednak zawsze warto wykupić takie ubezpieczenie przed wyjazdem, szczególnie, gdy wyruszamy do tak egzotycznego kraju, jakim jest Kolumbia. Niekiedy respektowane są ubezpieczenia zdrowotne wynikające z posiadania danej karty kredytowej. Jeśli nie chcecie martwić się dodatkowymi kosztami opieki zdrowotnej, zapoznajcie się z ofertą ubezpieczeń turystycznych

zdrowie-Kolumbia-breakplan

Higiena

Kwestie higieny są podobne, jak w innych krajach o wzmożonym ryzyku zatrucia się. Starajmy się nie pić wody z nieznanych źródeł, a przed zjedzeniem jakiegoś warzywa czy owocu zawsze go umyć. Nie musimy przesadzać z dbaniem o zdrowie, bo Kolumbia nie jest państwem trzeciego świata, gdzie na każdym kroku musimy uważać, by nie zarazić się malarią, dengą, żółtą febrą czy innymi nieprzyjemnymi rzeczami. Oczywiście wskazane są szczepienia, szczególnie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, ale nie są konieczne. Warto zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe, węgiel i leki przeciwbiegunkowe, bo zmiana klimatu lub nowe dla naszego podniebienia smaki mogą mieć nieciekawe konsekwencje dla naszego żołądka.

 

 


 Jeżeli przeczytaliście prawie wszystkie rozdziały przewodnika, a nie doszukaliście się informacji o miejscowej walucie, sposobach wymiany pieniędzy, lokalnych cenach, ważnych numerach, niebezpieczeństwach lub po prostu ciekawostkach o interesującym Was miejscu, spokojnie – zajrzyjcie do rozdziału „Inne”.

 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba. Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-16 17:31:47
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)