Stambuł

StambułKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Stambuł położony jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego z wyraźnymi cechami klimatu kontynentalnego. Ale co to oznacza dla naszych podróżników w rzeczywistości? Że lato jest tutaj zazwyczaj wilgotne i gorące, a zima chłodna i deszczowa, nierzadko również z opadami śniegu. Mimo to średnie temperatury przez cały rok są tutaj dodatnie, dlatego planując podróż, warto brać pod uwagę przedział czasowy od kwietnia do października. Oczywiście najlepsza pogoda w Stambule, a co za tym idzie najwięcej turystów, jest w lipcu i sierpniu. Wtedy temperatura powietrza często przekracza 30 stopni, a i woda w morzu jest zdecydowanie najcieplejsza. Stambuł nie jest jednak typowym kurortem nadmorskim z rozległymi piaszczystymi plażami. Z tego powodu warto pomyśleć o wyjeździe późną wiosnę lub wczesną jesienią. Panujące wtedy temperatury oscylują w okolicy 20 stopni, słońce często świeci na błękitnym niebie, a mniejszy ruch turystyczny pozwala na większy relaks i spokojne zwiedzanie najpopularniejszych zabytków.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Stambule:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąd na powyższy przycisk prognozy pogody!


 Znasz film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”? „Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę”. Jeśli chcecie wiedzieć, czy też macie bardzo dobre połączenie tam, dokąd się wybieracie, przeczytajcie uważnie rozdział „Dojazd”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-18 11:32:31
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy