Niemcy

NiemcyDojazd

Loty

Gdy już wiecie co nieco o Niemczech, możecie ruszać w drogę. Jaki zatem wybrać transport? Do naszych zachodnich sąsiadów możecie dostać się w niemal każdy dostępny sposób. Najlepiej samemu oszacować, co opłaci się najbardziej.

 

Loty do Niemiec są w Polsce bardzo popularne. Swoje połączenia, z którymś z niemieckich lotnisk ma niemal każdy port lotniczy w naszym kraju. Bezpośrednim kursem możemy dostać się do naprawdę wielu miast. Ceny lotów wahają się od 80 złotych, aż do kilku tysięcy. Najtańsze przeloty oferują Ryanair oraz Wizz Air. Za około 100 złotych samoloty tych przewoźników dowiozą nas do Hamburga, Kolonii, Frankfurtu nad Menem, Dusseldorfu oraz Dortmundu. Do Berlina najtaniej dotrzemy liniami Airberlin. Koszt lotu oscyluje między 400 a 800 złotych. Warto śledzić na bieżąco strony oferujące tanie loty, ponieważ często można upolować coś w naprawdę korzystnej cenie.

Pociąg

Pociągiem EIC do Berlina dojedziecie niemal codziennie. Kurs z Warszawy będzie trwał około 8 godzin. Przewoźnik oferuje bilety w cenie od 230 do 350 złotych dla dorosłego pasażera.

Do Niemiec dojedziemy również autokarami rejsowymi. Firma PolskiBus oferuje przejazdy z wielu polskich miast do Berlina za około 70 złotych. Należy jednak pamiętać, że wpływ na cenę ma to jak wcześnie zamawiamy bilet. Często można natrafić na spore zniżki sezonowe oraz różne akcje promocyjne. Pula takich biletów wyczerpuje się jednak dość szybko, dlatego warto obserwować strony internetowe.

Samochód

Dla wielu, szczególnie mieszkających bliżej zachodniej granicy osób, wygodnym rozwiązaniem będzie podróż samochodem. Niemcy dysponują blisko 13 tysiącami kilometrów dróg szybkiego ruchu, na których zasadniczo nie obowiązuje ograniczenie prędkości, o ile nie reguluje go znak drogowy. Mandaty za przekroczenie prędkości nalicza się ze względu na wielkość przekroczenia od 15 euro do 480 euro. Ceny paliw na niemieckich stacjach są nieco wyższe niż w Polsce. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że w 2016 roku weszła w życie ustawa o płatnych przejazdach autostradami dla kierowców zagranicznych. Wynosić ona będzie od 5 do 30 euro. Plusem takiej podróży jest to, że w Berlinie można zostawić samochód na darmowych parkingach strzeżonych i przesiąść się do wyjątkowo wygodnej komunikacji miejskiej.

 


Jak już będziecie na miejscu, to raczej chcecie leżeć do góry brzuchem, czy spędzić czas aktywnie? Nasze wskazówki odnośnie tych obydwu kwestii i innych odkryjecie w rozdziale „Co warto/nie warto?”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:06:19
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)