NiemcyDojazd
Gdy już wiecie co nieco o Niemczech, możecie ruszać w drogę. Jaki zatem wybrać transport? Do naszych zachodnich sąsiadów możecie dostać się w niemal każdy dostępny sposób. Najlepiej samemu oszacować, co opłaci się najbardziej.
Loty do Niemiec są w Polsce bardzo popularne. Swoje połączenia, z którymś z niemieckich lotnisk ma niemal każdy port lotniczy w naszym kraju. Bezpośrednim kursem możemy dostać się do naprawdę wielu miast. Ceny lotów wahają się od 80 złotych, aż do kilku tysięcy. Najtańsze przeloty oferują Ryanair oraz Wizz Air. Za około 100 złotych samoloty tych przewoźników dowiozą nas do Hamburga, Kolonii, Frankfurtu nad Menem, Dusseldorfu oraz Dortmundu. Do Berlina najtaniej dotrzemy liniami Airberlin. Koszt lotu oscyluje między 400 a 800 złotych. Warto śledzić na bieżąco strony oferujące tanie loty, ponieważ często można upolować coś w naprawdę korzystnej cenie.
>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!
Pociągiem EIC do Berlina dojedziecie niemal codziennie. Kurs z Warszawy będzie trwał około 8 godzin. Przewoźnik oferuje bilety w cenie od 230 do 350 złotych dla dorosłego pasażera.
Do Niemiec dojedziemy również autokarami rejsowymi. Firma PolskiBus oferuje przejazdy z wielu polskich miast do Berlina za około 70 złotych. Należy jednak pamiętać, że wpływ na cenę ma to jak wcześnie zamawiamy bilet. Często można natrafić na spore zniżki sezonowe oraz różne akcje promocyjne. Pula takich biletów wyczerpuje się jednak dość szybko, dlatego warto obserwować strony internetowe.
>>>ZOBACZ TAKŻE: Kiedy kupić najtańszy bilet na podróż?
Dla wielu, szczególnie mieszkających bliżej zachodniej granicy osób, wygodnym rozwiązaniem będzie podróż samochodem. Niemcy dysponują blisko 13 tysiącami kilometrów dróg szybkiego ruchu, na których zasadniczo nie obowiązuje ograniczenie prędkości, o ile nie reguluje go znak drogowy. Mandaty za przekroczenie prędkości nalicza się ze względu na wielkość przekroczenia od 15 euro do 480 euro. Ceny paliw na niemieckich stacjach są nieco wyższe niż w Polsce. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że w 2016 roku weszła w życie ustawa o płatnych przejazdach autostradami dla kierowców zagranicznych. Wynosić ona będzie od 5 do 30 euro. Plusem takiej podróży jest to, że w Berlinie można zostawić samochód na darmowych parkingach strzeżonych i przesiąść się do wyjątkowo wygodnej komunikacji miejskiej.
>>>ZOBACZ TAKŻE: Miejsca i atrakcje w Niemczech.
Redaktor