Niemcy

NiemcyTransport

Komunikacja publiczna

W stolicy Niemiec komunikacją dojedziecie niemal wszędzie, posiada ona bowiem świetnie zorganizowany system. Miasto podzielone jest na strefy A, B i C. Pierwsza obejmuje centrum, druga resztę Berlina, natomiast ostatnia umożliwi Wam przejazd do sąsiadujących z Berlinem miast (m.in. do Poczdamu). Do wyboru macie także wiele biletów:  jednorazowy, umożliwiający przejazd do 6 przystanków autobusem lub 3 koleją miejską, kosztuje 1,50 euro, a za bilet całodniowy zapłacicie 6,70 euro. Do tego możecie nabyć bilety 48-godzinne, 72-godzinne lub pięciodniowe. Warto ściągnąć na telefon aplikację Offi, która umożliwi Wam szybkie wyszukiwanie transportu miejskiego, jak również zapoznać się ze stroną berlińskiego transportu miejskiego.

Podróżowanie komunikacją po Niemczech może wiązać się z nieplanowanymi kosztami. Jeśli jednak decydujecie się na tę formę podróży, dobrze jest wybrać pociąg. Sieć kolejowa jest tam bardzo dobrze rozbudowana oraz obsługiwana przez imponującą ilość różnego rodzaju przewoźników. Tanią opcją na podróżowanie jest wykupienie jednodniowego biletu DB Bahn, który upoważnia Was do jazdy pociągami regionalnymi po całym kraju. Cena takiego bilety to 44 euro. Jeśli jednak zdecydujecie się pojechać większą grupą, za każdą kolejną osobę dopłacicie 8 euro. Pamiętajcie, że ten bilet da się kupić na maksymalnie 5 osób. Jeśli jedziecie na wyjazd z własnymi dziećmi do 15 roku życia to ich podróż będzie bezpłatna. Bilet ten obowiązuje jedynie w tygodniu, poza którym kosztuje 49 euro. Jest to jednak bilet rodzinny, więc na jednym mogą podróżować 2 osoby dorosłe (powyżej 15lat) oraz maksymalnie 3 osoby poniżej 15 roku życia. Jeśli chcecie podróżować po kraju związkowym, możecie kupić bilet jednodniowy (Lander Tickets), który umożliwi Wam podróż po całym landzie. Koszt biletu jest zależny od regionu.

Wynajem pojazdu

Wynajem samochodu w Niemczech to koszt około 100 zł za dobę. Szczegóły można znaleźć na przeznaczonych do tego stronach internetowych. Pamiętajcie, że w dużych miastach Niemiec wyznaczona jest tzw. strefa ekologiczna - oznacza to, że w obrębie aglomeracji mogą poruszać się tylko pojazdy spełniające określone standardy w zakresie emisji gazów. Jeśli zdecydujecie się na podróż własnym autem, koniecznie wykupcie tzw. umweltzone czyli specjalną plakietkę, o której więcej możecie przeczytać tutaj.

 


„Przez żołądek do serca” – sprawdźcie w rozdziale „Jedzenie i napoje” co i gdzie jeść i pić, będąc na miejscu, tak, aby Wasza podróż była niezapomniana nie tylko ze względu na walory wizualne.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:06:19
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)