Niemcy

NiemcyJedzenie i napoje

Potrawy i napoje

Skojarzenia z kuchnią niemiecką jako tłustą i ciężką są słuszne. Nie można jednak uogólniać w ten sposób całego jadłospisu Niemców. Co region, to kuchnia. Na niemiecką kuchnię mocno wpływają smaki sąsiednich krajów. W Niemczech je się bardzo dużo chleba - w różnych regionach można spróbować wielu odmian. Najpopularniejszymi warzywami są kapusta, szparagi i ziemniaki. Te ostatnie, inaczej niż Polsce, są hodowane w nowoczesny sposób - sprzedaje się je gatunkami, z których każdy ma inne przeznaczenie (do smażenia, gotowania, na puree). Będąc w Saksonii warto spróbować tamtejszego deseru Quarkkeulchen. Są to placki z ciasta ziemniaczano – twarogowego z odrobiną wanilii. Wszystko po usmażeniu posypuje się cukrem. Poza tym dużą popularnością cieszy się Apfelstrudel - placek jabłkowy, podawany na ciepło. Po sytym obiedzie Niemcy najchętniej gaszą swoje pragnienie zimnym piwem.

Alkohole

Niemcy słyną ze swoich wyrobów piwowarskich, a w każdym z regionów możecie spotkać wyroby rzemieślniczych browarników. W sklepach górują jednak klasyczne pilsy i lagery. Niemcy są drugim w Europie krajem z najwyższym wskaźnikiem piwa na osobę - w ciągu roku przeciętny Niemiec wypija 110 lirów tego napoju. Wyroby alkoholowe w Niemczech można pić od 16 roku życia. Za spożywanie w miejscach publicznych, nieobjętych wyjątkowym zakazem, nie dostaniecie mandatu. Szczególnie w landach południowych uznaniem cieszą się wina białe. Warto spróbować niemieckiego wina musującego Sekt.

 


Wyjechć jest fajnie, ale jeszcze lepiej jest wrócić całym i zdrowym z Waszych wojaży. Podpowiemy Wam jak pomóc szczęściu i uchronić się przed nieszczęściem w rozdziale „Zdrowie i bezpieczeństwo”.

Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

Z góry Wam dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i życzymy wymarzonej podróży.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-03-15 12:06:19
Breakludek
Redaktor
strona www:
adres:
http://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Robię, co w mojej mocy, byś mógł korzystać w pełni i przede wszystkim ZA DARMO z przewodników, które dla Ciebie tworzę. Staram się, by były one jak najwyższej jakości, a informacje w nich zawarte - świeższe niż świeże bułeczki ;). Koniec z nudnymi, suchymi informacjami! Oto jestem ja, Twój rycerz i pojawiłem się tu, by uwolnić Cię od przewodnikowej nudy ;). Porzuć swój strach i obawy, że nie znajdziesz ciekawych i przydatnych informacji o kraju, który Cię interesuje!

A tak w ogóle to cześć, miło Cię widzieć! Ach, nie przedstawiłem się. Pewnie zastanawiasz się, kim jest ten przystojny, wspaniale zbudowany i przesympatyczny z okularów, beztroski mężczyzna? Tak, to ja, we własnej osobie! Jestem Breakludek i pozwoliłem sobie objąć jedno z najwyższych stanowisk na tym portalu - Redaktora Naczelnego. Wszystko to czym się zajmuję ja, skromny, pozbawiony kompleksów miłośnik życia, zawarłem w pierwszych kilku linijkach tego opisu :)