Niemcy

NiemcyKiedy jechać?

Klimat

Kraj naszych zachodnich sąsiadów leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. Wybierając się w poszczególne regiony pamiętajcie o występujących mikroklimatach. Pod względem pogody Niemcy nieco przypominają Polskę – latem przeciętna temperatura waha się od 20-21oC nad morzem, 22-24oC na nizinach i od 16-19oC w alpejskich pasmach, zimą zaś spada do -4oC.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Zachęcamy Wam do odwiedzenia Niemiec w każdym miesiącu. Jeśli jesteście smakoszami piwa, koniecznie wybierzcie się tutaj na przełomie września i października, bowiem wówczas Bawarię ogarnia Oktoberfest. Z kolei tym z Was, którzy kochają atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, polecamy przyjazd w grudniu. Wówczas w Dreźnie czy w Berlinie trwają Jarmarki Adwentowe, przyciągające rokrocznie pokaźne tłumy turystów.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Berlinie:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Niemiec?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-25 22:20:29
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy