Norwegia

NorwegiaKiedy jechać?

Kiedy pojechać?

Od czerwca do sierpnia trwa sezon turystyczny w Norwegii, także na drogach jest większy tłok jak i na polach namiotowych. Przed sezonem ceny są niższe, nie musimy z wyprzedzeniem rezerwować noclegów oraz unikniemy tłumy i kolejki. Niestety promy kursują rzadziej, niektóre campingi mogą być zamknięte. Nawet niektóre muzea mogą być niedostępne lub otwarte w określone dni. Autobusy dowożące do największych atrakcji również nie kursują lub krążą o wiele rzadziej, niż w sezonie.

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

 

17 maja warto odwiedzić Oslo ze względu na święto narodowe. Z pewnością będzie to niemała atrakcja dla turystów. Święta w Norwegii to doskonała okazja do odwiedzenia tego kraju.

Jesienią wycieczka po Norwegii będzie o wiele tańsza, jednak trzeba liczyć się z kapryśną pogodą i przymrozkami w nocy. Mimo wszystko Norwegia w tym czasie jest bardzo kolorowa, dominują głównie czerwone i złote barwy. Ponadto jest to dobry czas na wędkowanie, zbieranie grzybów i jagód oraz piesze wędrówki.

Najdłuższą porą roku w Norwegii jest oczywiście zima. Długa, mroźna, dająca się we znaki mieszkańcom. W tym czasie królują zimowe atrakcje. Stoki narciarskie potrafią być otwarte nawet do maja, a startują już w październiku. Zimą możemy skorzystać z przejażdżki psim zaprzęgiem, wędkować pod lodem czy podziwiać lodowce. A przede wszystkim czas zimowy to moment kiedy możemy udać się na polowanie na zorzę polarną, która z pewnością zachwyci każdego podróżnika.

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Oslo:

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Norwegii?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-23 15:13:42
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.