Singapur

SingapurDojazd

Loty

Najlepszym sposobem, a racjonalnie myśląc również jedynym, aby dostać się do Singapuru, jest podróż samolotem. W Singapurze funkcjonuje ogromne i nowoczesne międzynarodowe lotniskoChangi Airport (http://bit.do/changiairport). Niestety z Polski nie ma bezpośrednich połączeń do Singapuru, dlatego czeka nas przynajmniej jedna przesiadka. Jeśli dobrze trafimy, lot z przesiadką zajmie nam mniej niż 16 godzin – jest to jeden z najkrótszych możliwych czasów. Zazwyczaj jest to około 17-20 godzin. Optymalna cena lotu to około 2800-3000 zł, jednak wiadomo, że można też złapać przysłowiową „okazję” lub zapłacić dużo więcej, szczególnie w przypadku rezerwowania lotów na ostatnią chwilę. Do Singapuru dostaniemy się m.in. z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu lub Gdańsku.

 

>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

Linie lotnicze, obsługujące połączenia do Singapuru, to przede wszystkim: KLM, Lot, Lufthansa, Singapore Airlines oraz Air France, z przesiadkami przykładowo w: Paryżu, Amsterdamie, Londynie, Kopenhadze, Monachium, Frankfurcie, Bangkoku lub Dubaju.

Jeśli chodzi o transport z lotniska, najtańszym, ale jednak czasowo najdłuższym sposobem będzie metro, które jedzie do centrum miasta około godzinę. Możemy dojechać także autobusem, uberem lub taksówką. Taksówka będzie zdecydowanie najdroższą formą transportu, dlatego warto zastanowić się nad Uberem – nieoficjalną „taksówką” zamawianą przez aplikację, która w porównaniu do zwykłych taksówek ma bardzo korzystne ceny – czasem nawet o połowę mniejsze. Ubery i taksówki mają także ten plus, że cieszą się dużą dostępnością, nawet w późnych godzinach nocnych.

W celu najlepszego zaplanowania swojego lotu pod kątem ceny, liczby przesiadek, godzin podróży itp. warto odwiedzić wyszukiwarkę najlepszych cen biletów lotniczych na stronie Breakplan.com.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Singapuru.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-08 09:44:19
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy