Singapur

SingapurPraca i studia

Praca

Singapur, szczególnie w ostatnim czasie stał się bardzo popularnym kierunkiem dla europejskich biznesmenów oraz imigrantów zarobkowych, których przekonują wysokie pensje, podwyższony standard życia, niewielkie podatki oraz bezrobocie nieprzekraczające 2%. Plusem jest także język angielski, pełniący funkcję pierwszego języka urzędowego w edukacji oraz pracy, co znacznie ułatwia nam sprawę. Jak to jest w praktyce? Aby móc pracować w Singapurze, trzeba ubiec się o tak zwany Employment Pass, przyznawany zazwyczaj na 2 lata. Otrzymanie pozwolenia nie jest jednak takie proste, ponieważ rząd kontroluje napływ imigrantów, a dodatkowo sprawdza jakie jest zapotrzebowanie na dany zawód. Praca w Singapurze jest dosyć ciężka, pracownicy siedzą w biurach do późnego wieczora, pracując nawet po 12 godzin dziennie. Kraj jest głównie nastawiony na zysk i od pracowników wymaga się naprawdę wiele. Średnia pensja to ponad 3500 USD.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Studia

Singapur jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych centrów edukacji na świecie.

Najlepsze państwowe uczelnie, znajdujące się w światowej czołówce to:

National University of Singapore – najstarszy i największy uniwersytet w Singapurze (z największą liczbą kierunków)

Singapore Institute of Technology

Singapore Management University

SIM University

Nanyang Technological University

Singapore University of Technology and Design

Uczelnie kładą nacisk głównie na nauki ścisłe: informatykę, zarządzanie, ekonomię i finanse, a językiem wykładowym jest angielski. Aby studiować w Singapurze, należy ubiegać się o wizę studencką, do zdobycia której będzie potrzebny certyfikat znajomości języka angielskiego (np. egzamin TOEFL), a także potwierdzenie przyjęcia na uczelnię, zdjęcia paszportowe oraz dyplom ukończenia szkoły. Aby dowiedzieć się jak aplikować na konkretną uczelnię, trzeba się skierować na jej stronę internetową, ponieważ procedury w zależności od uczelni wyglądają różnie. Studia w Singapurze są płatne, a średnia roczna opłata to około 15 tys. SGD, czyli ponad 40 tys. Zł. Najdrożej jest na National University of Singapore, gdzie opłaty dochodzą nawet do 50 tys. SGD, najczęściej w przypadku kierunków związanych z medycyną. Dobrą wiadomością jest, że ponad połowa międzynarodowych studentów otrzymuje pomoc finansową.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Singapuru.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-08 09:44:19
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy