Singapur

SingapurZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna w Singapurze stoi na najwyższym światowym poziomie, jednak musimy się liczyć z tym, że ceny są dosyć wygórowane. Ubezpieczenia nie są wymagane, jednak ze względu na koszty leczenia, warto się nie zastanawiać i bezwzględnie je wykupić. Wszelkie świadczenia są płatne – przykładowo wizyta u lekarza to 40-60 SGD, natomiast doba spędzona w szpitalu rozpoczyna się od 300 SGD wzwyż, dochodząc nawet do kilku tysięcy dolarów singapurskich. Wszystko zależy oczywiście od jakości usług i standardów panujących w placówce. Apteki są ogólnodostępne, a farmaceuci pomogą nam w wyborze leku.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Znajdujemy najlepsze oferty wczasów z biur podróży i mówimy, na co uważać!

Szczepienia

Jadąc do Singapuru, nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, jednak warto być zaszczepionym na żółtaczkę typu A i B, dur brzuszny, tężec oraz błonnicę.

Higiena

Singapur to bardzo czysty i zadbany kraj, jednak należy pamiętać, że to wciąż jest Azja. Nie ma tam żadnych poważnych zagrożeń dla zdrowia, a woda jest zdatna do picia. Prawdopodobnie zdarzy nam się jeść w popularnych Hawker Centers, czyli wielkich, otwartych hal z niedrogim jedzeniem – zależy od konkretnej budki, jednak często warunki sanitarne nie są fantastyczne. Mimo, że mieszkańcom Singapuru nic tam nie zaszkodzi, my powinniśmy zaopatrzyć się w probiotyk, który uchroni nas przed żołądkowymi problemami.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Praca i studia w Singapurze.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-08 09:44:19
Michał
Redaktor
strona www:
adres:
https://www.breakplan.com
Warszawa / Polska

Wielbiciel pięknej pogody i pogoni za nią po świecie. Jego głód do podróżowania i poznawania świata znajduje ujście w organizowaniu wyjazdów innych osób, które pragną zwiedzać nowe miejsca indywidualnie, dogłębnie i bez przepłacania. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi poprzez działalność portalu Breakplan.pl.